Naga Markets



SECAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oczyściła z zarzutów firmę zajmującą się grami kryptograficznymi, która chce wydawać specjalne tokeny na blockchainie bez rejestracji w urzędzie. Władze uznały, że tego typu tokeny nie są papierami wartościowymi.

SEC wyraża zgodę na emisję

SEC opublikowało swoje ustalenia 25 lipca za pośrednictwem swojej strony internetowej. W odpowiedzi na zapytanie ze strony Pocketful of Quarters (PoQ) o emisję tokenów „Quarters”, Jonathan Ingram, główny doradca prawny działu FinHub w SEC, odpisał:

„Na podstawie przedstawionych faktów, wydział nie zarekomenduje Komisji działań egzekucyjnych (…).”

Dodał, że takie tokeny nie są papierami wartościowymi, więc PoQ może zaoferować i sprzedawać je bez rejestracji w SEC. Wszystko w jego opinii jest zgodne z Sekcją 5 Ustawy o papierach wartościowych.

Ingram napisał też, że decyzja SEC opiera się na różnych informacjach otrzymanych przez samą firmę. Obejmuje to zastrzeżenie, że „PoQ będzie sprzedawać tokeny graczom wyłącznie do użytku konsumpcyjnego jako środka dostępu do gier”.

Ponadto warunki SEC określają również, że posiadacze tokenów mogą dokonywać transakcji wyłącznie z PoQ lub z „zatwierdzonymi kontami”, które muszą podlegać początkowym i bieżącym przepisom KYC i AML.

Blockchainowe gry

Według strony internetowej, PoQ ma zamiar oferować „wielkie nagrody” w grach, takich jak PUBG, Fortnite i CSGO. Na swojej stronie inwestycyjnej PoQ określa, że ​​inwestorzy otrzymują część tantiem ze sprzedaży kwartalnej w tokenie ether (ETH) i mogą ubiegać się o nie poprzez zawarcie inteligentnej umowy.

PoQ to firma, która została założona przez George’a B. Weiksnera, który dziś jest jej CEO.

Rynek gamingowy to nowy obszar dla technologii blockchain, która kojarzy się szerszej publice raczej jako podstawa dla kryptowalut. Sieć bloków zyskuje jednak coraz szerze zastosowanie także na różnych innych rynkach, w m.in. zbieraniu środków na nowe technologie (TecraCoin), inwestowanie w nieruchomości (Fortem Capital) czy głosowaniu przez internet (iVoting).

Można założyć, że kolejne lata przyniosą nowe pomysły na wdrażane blockchainów na rynku.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here