Naga Marketslogo SEC usaRozproszony system ds. cyberbezpieczeństwa Gladius zakończył właśnie swoją działalność bez przestrzegania przepisów amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Nie zwrócił też zainwestowanych środków swoim inwestorom.

Współzałożyciel firmy i dyrektor ds. technologii, Alex Godwin, ogłosił rozwiązanie spółki w wiadomości przesłanej 22 listopada na oficjalnej grupie projektu na komunikatorze Telegram.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Firma nie ma już środków na kontynuację [działalności]”

– twierdzono w komunikacie.

SEC zbada sprawę?

Wiadomość o zaprzestaniu działalności została wspólnie podpisana przez zespół Gladius. Czytamy w niej dokładnie:

„Z przykrością informujemy, że Gladius Network LLC natychmiast zaprzestaje działalności i składa wniosek o rozwiązanie [spółki]. Mimo naszych starań firma nie ma już środków na kontynuowanie działalności.”

W wiadomości czytamy też, że firma obiecuje, że baza kodów prowadzona przez firmę pozostanie online jeszcze przez trzy miesiące, aby każdy mógł z niej korzystać.

Problemy Gladiusa

Gladius został w lutym obciążony przez SEC opłatą za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Firma pozyskała około 12,7 mln USD w kryptowalutach podczas sprzedaży swoich tokenów pod koniec 2017 r. SEC zauważyło, że ​​przyjęła szczególnie łagodne podejście do firmy, ponieważ sama zgłosiła się ona do urzędu:

„SEC nie nałożyło kary, ponieważ firma sama zgłosiła swoje działanie, zgodziła się zrekompensować sytuację inwestorom i zarejestrować swoje tokeny jako klasę papierów wartościowych”.

Czarne chmury nad projektem pojawiły się ponownie na początku tego miesiąca. Gladius jest zresztą tylko jedną z kilku firm, które nie dotrzymały terminów spłaty inwestorów po obciążeniach ze strony SEC.

Krytykując łagodne podejście ze strony SEC, posiadacze tokenów Gladius (GLA) utworzyli grupę na Telegramie, nazwaną Gladius Rektiers, w celu omówienia następnego kierunku działania.

Użytkownik Reddit, Bitttburger, napisał:

„SEC najwyraźniej nie zawraca sobie głowy egzekwowaniem własnych wyroków. Zamiast tego spędził półtora roku, udzielając im [tj. Gladiusowi] przedłużeń [spłaty].”

Więcej informacji można znaleźć na czacie Telegramu dla inwestorów Gladius omawiających prawne możliwości odwołania:

https://t.me/gladius_rektiers

Główny kanał Gladius został oczywiście zamknięty, po tym jak zespół projektu ogłosił ostateczny upadek projektu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here