Naga Marketslogo SEC usaRozproszony system ds. cyberbezpieczeństwa Gladius zakończył właśnie swoją działalność bez przestrzegania przepisów amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Nie zwrócił też zainwestowanych środków swoim inwestorom.

Współzałożyciel firmy i dyrektor ds. technologii, Alex Godwin, ogłosił rozwiązanie spółki w wiadomości przesłanej 22 listopada na oficjalnej grupie projektu na komunikatorze Telegram.

„Firma nie ma już środków na kontynuację [działalności]”

– twierdzono w komunikacie.

SEC zbada sprawę?

Wiadomość o zaprzestaniu działalności została wspólnie podpisana przez zespół Gladius. Czytamy w niej dokładnie:

„Z przykrością informujemy, że Gladius Network LLC natychmiast zaprzestaje działalności i składa wniosek o rozwiązanie [spółki]. Mimo naszych starań firma nie ma już środków na kontynuowanie działalności.”

W wiadomości czytamy też, że firma obiecuje, że baza kodów prowadzona przez firmę pozostanie online jeszcze przez trzy miesiące, aby każdy mógł z niej korzystać.

Problemy Gladiusa

Gladius został w lutym obciążony przez SEC opłatą za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Firma pozyskała około 12,7 mln USD w kryptowalutach podczas sprzedaży swoich tokenów pod koniec 2017 r. SEC zauważyło, że ​​przyjęła szczególnie łagodne podejście do firmy, ponieważ sama zgłosiła się ona do urzędu:

„SEC nie nałożyło kary, ponieważ firma sama zgłosiła swoje działanie, zgodziła się zrekompensować sytuację inwestorom i zarejestrować swoje tokeny jako klasę papierów wartościowych”.

Czarne chmury nad projektem pojawiły się ponownie na początku tego miesiąca. Gladius jest zresztą tylko jedną z kilku firm, które nie dotrzymały terminów spłaty inwestorów po obciążeniach ze strony SEC.

Krytykując łagodne podejście ze strony SEC, posiadacze tokenów Gladius (GLA) utworzyli grupę na Telegramie, nazwaną Gladius Rektiers, w celu omówienia następnego kierunku działania.

Użytkownik Reddit, Bitttburger, napisał:

„SEC najwyraźniej nie zawraca sobie głowy egzekwowaniem własnych wyroków. Zamiast tego spędził półtora roku, udzielając im [tj. Gladiusowi] przedłużeń [spłaty].”

Więcej informacji można znaleźć na czacie Telegramu dla inwestorów Gladius omawiających prawne możliwości odwołania:

https://t.me/gladius_rektiers

Główny kanał Gladius został oczywiście zamknięty, po tym jak zespół projektu ogłosił ostateczny upadek projektu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here