Naga MarketsWedług źródeł publikowanych przez giganta mediów finansowych Bloomberg, długo oczekiwany giełdowy produkt bitcoina może wkrótce dojść do skutku. Powołując się na „ludzi zaznajomionych z tą sprawą”, portal poinformował, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd jest gotowa zatwierdzić pierwsze w kraju fundusze giełdowe typu futures na BTC. Kurs BTC/USD silnie wzrasta w piątek osiągając poziom 60 000 USD.

  • Produkt futures prawdopodobnie zostanie zatwierdzony jako pierwszy, ponieważ jest bardziej przychylnie postrzegany przez organy regulacyjne
  • Przewodniczący SEC, Gary Gensler, opowiedział się za funduszami opartymi na kontraktach futures na bitcoiny notowanymi na CME
  • Terminy składania wniosków o fundusze ETF od VanEck i Valkyrie również zbliżają się do terminu 25 października
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin (BTC) w przeddzień giełdowego przełomu?

Produkt futures prawdopodobnie zostanie zatwierdzony jako pierwszy, ponieważ jest bardziej przychylnie postrzegany przez organy regulacyjne. Kontrakty terminowe są zarządzane przez Chicago Mercantile Exchange (CME) i wymagają od inwestorów odłożenia środków pieniężnych na depozyt zabezpieczający, aby nimi handlować.Starszy analityk Bloomberga, Eric Balchunas, jest przekonany, że ETF ProShares Bitcoin Strategy może zostać uruchomiony jako pierwszy, ponieważ ostateczny termin decyzji upływa 18 października. Invesco Bitcoin Strategy ETF może zostać zatwierdzony następnego dnia, z wyjątkiem dalszych opóźnień przez SEC.

Przewodniczący SEC, Gary Gensler, opowiedział się za funduszami opartymi na kontraktach futures na bitcoiny notowanymi na CME, zgłoszonych zgodnie z prawem, dodając większą wagę do potencjału długo oczekiwanego zatwierdzenia.

14 października Ark Invest połączył siły z 21Shares, aby złożyć wniosek o ETF, który umożliwi handel kontraktami futures na btcoina, wskazując, że oni również pozostają pewni, że zatwierdzenie produktu jest nieuchronne.

Terminy składania wniosków o fundusze ETF od VanEck i Valkyrie również zbliżają się do terminu 25 października, więc w ciągu najbliższych kilku tygodni może pojawić się ich mnóstwo.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) coraz bliżej historycznego szczytu

Poniedziałek 18 października może być wielkim dniem dla cen bitcoina, ponieważ rynki niecierpliwią się w oczekiwaniu na to przełomowe wydarzenie. W piątek kurs BTC/USD wzrasta ponad 3,5% osiągając psychologiczną barierę 60 000 USD od której o krok od historycznego maksimum 64 893 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCena złota na drodze do wzrostowego tygodnia
Następny artykułKurs EUR/GBP za rok po 0,83 – prognoza Danske Bank
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here