Naga MarketsSECRobert J. Jackson Jr., komisarz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdradził, że pomimo odrzucenia wielu wniosków o utworzenie ETF Bitcoina w ubiegłym roku, najprawdopodobniej zostanie on zatwierdzony w najbliższym czasie.


ETF tak, ale przede wszystkim bezpieczeństwo

Kontrakty ETFNie milkną echa nt. prac nad wprowadzeniem ETF-ów Bitcoina. Choć amerykański SEC do tej pory opóźniał ich wprowadzenie, wiele wskazuje na to, iż w 2019 roku inwestorzy w końcu doczekają się jego utworzenia.

Uzyskanie zgody na uczestniczenie w najbardziej płynnych rynków kapitałowych na świecie jest trudne i powinno takie być. Po umieszczeniu pieczęci amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na danym instrumencie, podejmujemy ryzyko, że Amerykanie mogą zostać poważnie narażeni na ogromne straty. Czy sądzę, że ktoś spełni nasze standardy, które są niezbędne do zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa? Mam nadzieję i myślę, że tak się stanie – powiedział w wywiadzie członek SEC.

Wiele wniosków o ETF było rozpatrywanych przez SEC w 2018 r., ale wszystkie ostatecznie otrzymały negatywną rekomendację lub opóźnienia dotyczące ostatecznego werdyktu. Komisja odrzuciła w zeszłym roku m.in. aplikację złożoną przez braci Winklevoss – jednych z największych zwolenników kryptowalut. Jackson Jr. docenił wysiłek jaki włożyli bracia w rozwój rynku i podkreślił, iż nastawienie regulatora zmienia się wraz z przeobrażającym się rynkiem wirtualnych walut.

Nie wyraziliśmy zgody na ETF ze względu na zbyt wysokie ryzyko manipulacji, co doprowadziłoby do ogromnych strat u pojedynczych inwestorów. Problemem była również płynność rynku – kontynuował.

Z kolei na początku lutego Chicago Board Options Exchange’s (CBOE), wraz z firmą inwestycyjną VanEck i firmą świadczącą usługi finansowe SolidX, ponownie złożyły wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o wprowadzenie do obrotu giełdowego funduszu inwestycyjnego (ETF) opartego na Bitcoinie (BTC).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here