Naga MarketsAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła dziś, że wypłaciła rekordową nagrodę. Dwóch demaskatorów otrzymało prawie 50 milionów dolarów, a trzeci otrzymał ponad 33 miliony. Poprzedni rekord padł niemal cztery lata temu..


Kolejna nagroda w ramach programu Whistleblower

SEC na podstawie aktu Dodd-Frank otrzymało możliwość nagradzania informatorów za podjętą współpracę zmierzającą do ukarania podmiotów nie przestrzegających zasad obrotu na rynku. Ostatnio informowaliśmy o nagrodzie 8 milionów dolarów, za przekazanie szczegółowych informacji odnośnie poważnego wykroczenia finansowego.

Rok 2018 agencja rozpoczęła z przytupem wypłacając rekordową nagrodę w wysokości prawie 50 milionów dolarów, poprzednia najwyższa kwota wynosiła 30 mln, we wrześniu 2014 roku.

Czy wiesz że…
Sygnalista, demaskator (ang. whistleblower, dosł. „człowiek dmuchający w gwizdek”) – osoba nagłaśniająca działalność, która według niej jest najprawdopodobniej nielegalna lub nieuczciwa. Jest to termin powstały i powszechnie stosowany w anglosaskim kręgu kulturowym (Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Nowa Zelandia). W USA program wynagrodzeń sygnalistów jest jednym z najbardziej rozbudowanych oraz „hojnych”.

“Nagrody te świadczą o tym, że osoby zgłaszające przypadki naruszenia mogą dostarczyć SEC niezwykle ważnych informacji, które pozwalają potem ścigać i naprawiać poważne naruszenia, które w przeciwnym razie mogłyby pozostać niezauważone” – powiedziała Jane Norberg, szef biura SEC.

Do tej pory w ramach programu wypłacono ponad $262 milionów, które trafiły w ręce 53 informatorów. Wynagrodzenie, które otrzymuje whistleblower może wynieść od 10 do 30% środków z sankcji pieniężnych, jeżeli te przekraczają 1 milion dolarów.

Zgodnie z prawem, SEC chroni poufność informatorów i nie ujawnia informacji, które mogłyby bezpośrednio lub pośrednio ujawnić tożsamość.


Więcej informacji na temat programu można znaleźć na oficjalnej stronie www.sec.gov/whistleblower. Z kolei informacje dotyczące owych doniesień na Comparic znajdziesz pod tagiem Whistleblower.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRelacja z Expo FxCuffs 2018
Następny artykułCena złota drgnęła. Oczy inwestorów zwrócone na Rezerwę Federalną
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here