Naga MarketsAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podpisała właśnie projekt, który pozwoli małym start-upom na łatwiejsze zbieranie funduszy.

Nowa regulacja pozwoli firmom na zebranie kwoty do 1 mln dolarów poprzez sprzedaż akcji małym inwestorom.

Jak powiedział CEO platformy crowdundinogwej SeedInvest – Ryan Feit:

“Jest bardzo duże zapotrzebowanie na uzyskiwanie tego typu funduszy”.

Dzięki tej zmianie, tak zwani “nieakredytowani inwestorzy” będą mogli kupić poprzez platformę crowdfundingową akcje firmy za kwotę dwóch tysięcy dolarów.

Wcześniej było tak, że SEC zabraniał małym inwestorom na takie działanie. Inwestować mogły tylko fundusze “z grubym portfelem”. Jeśli nie było dużego inwestora, start-upy radziły sobie zazwyczaj poprzez sprzedaż produktów lub usług jeszcze zanim firma wystartowała na dobre.

Regulacja, którą wprowadzi SEC pozwoli start-upom na zbieranie ograniczonych funduszy bez wymagań formalnych takich jak na przykład kosztowny audyt, co znacznie ograniczy koszty dopiero powstającego przedsiębiorstwa.

[pullquote]Kontrakty CFD na akcje amerykańskich spółek ma w swojej ofercie FxPo[/pullquote]

Mimo ograniczenia jakim jest działanie na terenie USA i ujawnianie informacji inwestorom oraz SEC, to nowe przepisy znacząco zmieniają sposób w jaki start-upy mogą zbierać pieniądze już na wczesnych etapach ich powstawania. Na lepsze rzecz jasna.

Kto wie, być może dzięki tym zmianom pojawi się w USA więcej dochodowych przedsiębiorstw, które w przyszłości urosną do skali spółek zwanych “blue chips”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here