TMS


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wychozi z nowym pomysłem, aby podkreślić zagrożenia związane z dynamicznie rozwijającym się rynkiem ICO. Tym razem SEC zdecydowała się na niekonwencjonalny sposób nauczania ludzi o ICO i związanych z tym oszustwach. Komisja poinformowała, że wydała własną walutę – HoweyCoin – i organizuje ICO. W rzeczywistości SEC nie wydała żadnej kryptowaluty a cała akcja jest jedynie sprytną kampanią mającą na celu nauczenie inwestorów jak identyfikować oszustwa ICO i trollowanie oszustów, którzy nadal ich używają.


Biuro Edukacji i Doradztwa dla Inwestorów (OIEA) SEC stworzyło własną, fałszywą stronę internetową oferującą ICO, będące prawdziwą okazją inwestycyjną. SEC ujawnił HoweyCoin w oświadczeniu zatytułowanym “SEC ma szansę, której nie możesz przegapić: Act Now!”, a dokumenty sprzedaży tokena obiecują, że moneta będzie wykorzystywać technologię blockchain do zrewolucjonizowania branży turystycznej:

Łącząc dwa najbardziej zorientowane na wzrost segmenty gospodarki cyfrowej – technologię blockchain i podróże, HoweyCoin to najnowsza i jedyna oferta monet, która oddaje magię zysków z handlu tokenami, a także emocje i gwarantowane zyski branży turystycznej. HoweyCoins będzie współpracować ze wszystkimi segmentami branży turystycznej (lotniczej, hotelowej, wynajmu samochodów i segmentów luksusowych) – czytamy na stronie.

Fikcyjna strona, HoweyCoins.com, pokazuje wiele technik sprzedaży, którymi inwestor jest przyciągany przez nieuczciwe reklamy ICO. W ten sposób SEC kształci potencjalnych inwestorów i jednocześnie zwraca uwagę, czego należy szukać, zanim zainwestują oni w coś swoje realne oszczędności. Regulator powiedział, że chce wyjaśnić, iż podobnie jak w przypadku wielu innych prężnie rozwijających się rynków, oszuści nigdy nie są daleko w tyle, próbując skorzystać z systemów opartych na kryptowalutach.

Źródło: www.howeycoins.com

Na stronie HoweyCoins.com przeczytać możemy m.in., że platforma HoweyCoins jest jedną z największych platform kryptowalutowych jakie kiedykolwiek zbudowano oraz, że:

  • HoweyCoins są oficjalnie zarejestrowane w amerykańskim rządzie;
  • HoweyCoins będzie można handlować na giełdzie;
  • HoweyCoins można wymieniać na kryptowaluty i gotówkę;
  • HoweyCoins mogą być wydawane w każdej uczestniczącej linii lotniczej lub hotelu;

Ponadto projekt oferuje również minimalną stopę wzrostu pomiędzy 7% a 15% w ujęciu średniorocznym, dzięki czemu HoweyCoins będzie atrakcyjne dla długoterminowych inwestycji. Ponadto HoweyCoins może służyć jako GWARANTOWANE zabezpieczenie przed inflacją i stratą na rynku.

HoweyCoin ma nawet poparcie ze strony sportowców, wpływów mediów społecznościowych i innych celebrytów, którzy są najwyraźniej najlepszymi autorytetami w zakresie jakości bazowej technologii.

Cała zabawa kończy się w chwili, gdy potencjalni inwestorzy klikną link “Kup monety teraz”, który zamiast tego przekieruje ich na stronę edukacyjną www.investor.gov/howeycoins, która dostarcza informacji o tym, jak identyfikować i unikać typowych oszustw ICO. Witryna ta ostrzega również, że ​​gdyby użytkownicy odpowiedzieli na ofertę inwestycyjną, taką jak HoweyCoins, “mogliby zostać oszukani”.

Źródło: www.investor.gov/howeycoins

Owen Donley z Biura Edukacji i Doradztwa dla Inwestorów (OIEA) SEC zauważył, że fałszywą stronę ICO można skonfigurować w bardzo krótkim czasie, co pokazuje, jak łatwo i szybko można wprowadzić kolejną ofertę ICO. “Oszuści mogą szybko zbudować atrakcyjną stronę internetową, by nakłonić inwestorów do fałszywych transakcji” – powiedział Donley. SEC uważa, że ICO stanowią obecnie idealne środowisko dla oszustów.

Przewodniczący SEC Jay Clayton podkreślił, że agencja wspiera przyjmowanie nowych technologii, ale zachęca również inwestorów do edukowania się i zrozumienia, jak wyglądają fałszywe oferty:

“Szybki rozwój rynku ICO i jego powszechna promocja jako nowa możliwość inwestycyjna, stanowiły podatny grunt dla oszustów (…) Korzystamy z nowych technologii, ale chcemy również, aby inwestorzy zobaczyli, jak wyglądają oszustwa, więc zbudowaliśmy tę witrynę edukacyjną z wieloma klasycznymi oznakami oszustwa. Technologia Blockchain może zwiększyć wydajność procesu pozyskiwania kapitału, ale promotorzy i emitenci muszą upewnić się, że przestrzegają przepisów dotyczących papierów wartościowych. Zachęcam inwestorów, aby wykonali swoją pracę i zadawali pytania.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

 Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here