Naga MarketsAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wychozi z nowym pomysłem, aby podkreślić zagrożenia związane z dynamicznie rozwijającym się rynkiem ICO. Tym razem SEC zdecydowała się na niekonwencjonalny sposób nauczania ludzi o ICO i związanych z tym oszustwach. Komisja poinformowała, że wydała własną walutę – HoweyCoin – i organizuje ICO. W rzeczywistości SEC nie wydała żadnej kryptowaluty a cała akcja jest jedynie sprytną kampanią mającą na celu nauczenie inwestorów jak identyfikować oszustwa ICO i trollowanie oszustów, którzy nadal ich używają.


Biuro Edukacji i Doradztwa dla Inwestorów (OIEA) SEC stworzyło własną, fałszywą stronę internetową oferującą ICO, będące prawdziwą okazją inwestycyjną. SEC ujawnił HoweyCoin w oświadczeniu zatytułowanym “SEC ma szansę, której nie możesz przegapić: Act Now!”, a dokumenty sprzedaży tokena obiecują, że moneta będzie wykorzystywać technologię blockchain do zrewolucjonizowania branży turystycznej:

Łącząc dwa najbardziej zorientowane na wzrost segmenty gospodarki cyfrowej – technologię blockchain i podróże, HoweyCoin to najnowsza i jedyna oferta monet, która oddaje magię zysków z handlu tokenami, a także emocje i gwarantowane zyski branży turystycznej. HoweyCoins będzie współpracować ze wszystkimi segmentami branży turystycznej (lotniczej, hotelowej, wynajmu samochodów i segmentów luksusowych) – czytamy na stronie.

Fikcyjna strona, HoweyCoins.com, pokazuje wiele technik sprzedaży, którymi inwestor jest przyciągany przez nieuczciwe reklamy ICO. W ten sposób SEC kształci potencjalnych inwestorów i jednocześnie zwraca uwagę, czego należy szukać, zanim zainwestują oni w coś swoje realne oszczędności. Regulator powiedział, że chce wyjaśnić, iż podobnie jak w przypadku wielu innych prężnie rozwijających się rynków, oszuści nigdy nie są daleko w tyle, próbując skorzystać z systemów opartych na kryptowalutach.

Źródło: www.howeycoins.com

Na stronie HoweyCoins.com przeczytać możemy m.in., że platforma HoweyCoins jest jedną z największych platform kryptowalutowych jakie kiedykolwiek zbudowano oraz, że:

  • HoweyCoins są oficjalnie zarejestrowane w amerykańskim rządzie;
  • HoweyCoins będzie można handlować na giełdzie;
  • HoweyCoins można wymieniać na kryptowaluty i gotówkę;
  • HoweyCoins mogą być wydawane w każdej uczestniczącej linii lotniczej lub hotelu;

Ponadto projekt oferuje również minimalną stopę wzrostu pomiędzy 7% a 15% w ujęciu średniorocznym, dzięki czemu HoweyCoins będzie atrakcyjne dla długoterminowych inwestycji. Ponadto HoweyCoins może służyć jako GWARANTOWANE zabezpieczenie przed inflacją i stratą na rynku.

HoweyCoin ma nawet poparcie ze strony sportowców, wpływów mediów społecznościowych i innych celebrytów, którzy są najwyraźniej najlepszymi autorytetami w zakresie jakości bazowej technologii.

Cała zabawa kończy się w chwili, gdy potencjalni inwestorzy klikną link “Kup monety teraz”, który zamiast tego przekieruje ich na stronę edukacyjną www.investor.gov/howeycoins, która dostarcza informacji o tym, jak identyfikować i unikać typowych oszustw ICO. Witryna ta ostrzega również, że ​​gdyby użytkownicy odpowiedzieli na ofertę inwestycyjną, taką jak HoweyCoins, “mogliby zostać oszukani”.

Źródło: www.investor.gov/howeycoins

Owen Donley z Biura Edukacji i Doradztwa dla Inwestorów (OIEA) SEC zauważył, że fałszywą stronę ICO można skonfigurować w bardzo krótkim czasie, co pokazuje, jak łatwo i szybko można wprowadzić kolejną ofertę ICO. “Oszuści mogą szybko zbudować atrakcyjną stronę internetową, by nakłonić inwestorów do fałszywych transakcji” – powiedział Donley. SEC uważa, że ICO stanowią obecnie idealne środowisko dla oszustów.

Przewodniczący SEC Jay Clayton podkreślił, że agencja wspiera przyjmowanie nowych technologii, ale zachęca również inwestorów do edukowania się i zrozumienia, jak wyglądają fałszywe oferty:

“Szybki rozwój rynku ICO i jego powszechna promocja jako nowa możliwość inwestycyjna, stanowiły podatny grunt dla oszustów (…) Korzystamy z nowych technologii, ale chcemy również, aby inwestorzy zobaczyli, jak wyglądają oszustwa, więc zbudowaliśmy tę witrynę edukacyjną z wieloma klasycznymi oznakami oszustwa. Technologia Blockchain może zwiększyć wydajność procesu pozyskiwania kapitału, ale promotorzy i emitenci muszą upewnić się, że przestrzegają przepisów dotyczących papierów wartościowych. Zachęcam inwestorów, aby wykonali swoją pracę i zadawali pytania.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRosyjski rząd przygotowuje ustawę regulującą rynek kryptowalut
Następny artykułCEO Twittera ma nadzieję, że Bitcoin stanie się “rodzimą walutą” internetu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here