Naga Marketslogo SEC usaAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uruchomiła Strategiczne Centrum ds. Innowacji i Technologii finansowej (FinHub), czytamy w komunikacie z 18 października 2018 r.

FinHub poprowadzi Valerie A. Szczepanik, starszy doradca ds. Aktywów Cyfrowych i Innowacji w dziale SEC Finance Corporation. Celem centrum jest ułatwienie współpracy SEC oraz innych podmiotów w dziedzinach związanych z technologią fintech, w tym między innymi technologią rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) oraz aktywów cyfrowych. Uruchomiony właśnie hub przejmie również część zadań istniejących już grup roboczych zajmujących się podobnymi zagadnieniami.

Zadania należące do FinHub

Zgodnie z komunikatem SEC, głównym celem FinHub jest stworzenie portalu dla przemysłu i społeczeństwa do bezpośredniej współpracy z personelem SEC, promowanie informacji dotyczących działań SEC oraz działanie jako łącznik z innymi krajowymi i międzynarodowymi regulatorami w dziedzinie fintech. Hub planuje także w 2019 roku uruchomić Forum FinTech, traktujące o DLT i aktywach cyfrowych.

Ze słów Szczepanik wynika, że “uruchamiając FinHub, SEC ma nadzieję zapewnić przedsiębiorcom, deweloperom oraz ich doradcom jasną drogę do współpracy z kadrą SEC, wnosić swój wkład w działania i testować pomysły.”

Zobacz też: SEC blokuje ICO Blockvest z powodu fałszywych oświadczeń

Dodatkowo, Przewodniczący SEC – Jay Clayton oświadczył:
“SEC zobowiązuje się do współpracy z inwestorami i uczestnikami rynku w zakresie nowego podejścia do formowania kapitału, struktury rynku oraz usług finansowych z myślą o usprawnieniach, a przy tym w żaden sposób nie ograniczając ochrony inwestorów. FinHub stanowi centralny punkt naszych wysiłków na rzecz monitorowania i angażowania się w innowacje na rynkach papierów wartościowych, które są obiecujące, ale także wymagają elastycznej, szybkiej reakcji regulacyjnej pozwalającej realizować naszą misję.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here