Naga MarketsKomisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wytoczyła pozew za oszustwo przeciwko firmie z Mississippi i jej szefowi, który rzekomo pozyskał co najmniej 150 inwestorów w ramach piramidy finansowej o wartości 85 milionów USD.


SEC utrzymuje, że Arthur Lamar Adams okłamał inwestorów, mówiąc im, że ich pieniądze zostaną wykorzystane przez jego firmę Madison Timber Properties LLC, w celu zabezpieczenia i pozyskania drewna od różnych właścicieli gruntów zlokalizowanych w Alabamie na Florydzie.

Obiecywał roczny zwrot w wysokości 12-15%, lecz Madison Timber nigdy nie uzyskała żadnych praw do drewna.  Adams miał podrabiać dokumenty a także wypłacać środki pierwszym inwestorom z późniejszych wpłat inwestorów a tych ostatnich przekonał do przedłużenia swoich inwestycji. Zgodnie ze skargą Adams wykorzystał pieniądze inwestorów na wydatki osobiste i na osobny projekt dot. nieruchomości.

„Inwestorzy powinni być ostrożni w każdym momencie, gdy obiecano im wysokie lub stałe zyski”– powiedział Richard Best, dyrektor biura regionalnego w SEC w Atlancie.

W równoległym postępowaniu sąd ogłosił dziś zarzuty karne przeciwko Adamsowi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRosną zapasy ropy w USA. WTI testuje istotne wsparcie
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin jest “typową walutą”
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here