TMS


Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wytoczyła pozew za oszustwo przeciwko firmie z Mississippi i jej szefowi, który rzekomo pozyskał co najmniej 150 inwestorów w ramach piramidy finansowej o wartości 85 milionów USD.


SEC utrzymuje, że Arthur Lamar Adams okłamał inwestorów, mówiąc im, że ich pieniądze zostaną wykorzystane przez jego firmę Madison Timber Properties LLC, w celu zabezpieczenia i pozyskania drewna od różnych właścicieli gruntów zlokalizowanych w Alabamie na Florydzie.

Obiecywał roczny zwrot w wysokości 12-15%, lecz Madison Timber nigdy nie uzyskała żadnych praw do drewna.  Adams miał podrabiać dokumenty a także wypłacać środki pierwszym inwestorom z późniejszych wpłat inwestorów a tych ostatnich przekonał do przedłużenia swoich inwestycji. Zgodnie ze skargą Adams wykorzystał pieniądze inwestorów na wydatki osobiste i na osobny projekt dot. nieruchomości.

„Inwestorzy powinni być ostrożni w każdym momencie, gdy obiecano im wysokie lub stałe zyski”– powiedział Richard Best, dyrektor biura regionalnego w SEC w Atlancie.

W równoległym postępowaniu sąd ogłosił dziś zarzuty karne przeciwko Adamsowi.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here