Naga MarketsSECAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przedstawiła wyczerpujące wytyczne mające na celu wyjaśnienie, czy określone tokeny i kryptowaluty należy uznać za bezpieczne. Po raz pierwszy w historii SEC uznała, że ​​token użytkowy nie jest traktowany jako zabezpieczenie. 


– Technologia Blockchain i technologia rozproszonych ksiąg rachunkowych może pobudzić szeroką gamę innowacji. Widzieliśmy, że technologie te są wykorzystywane do tworzenia instrumentów finansowych, czasami w formie tokenów lub monet, które mogą zapewnić możliwości inwestycyjne, takie jak te oferowane poprzez bardziej tradycyjne formy papierów wartościowych. W zależności od charakteru aktywów cyfrowych, w tym od tego, jakie prawa mają być przekazywane oraz w jaki sposób są one oferowane i sprzedawane, mogą one wchodzić w zakres definicji papierów wartościowych zgodnie z amerykańskim prawem federalnym dotyczącym papierów wartościowych – czytamy w oświadczeniu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

W ramach nieustannych wysiłków mających na celu pomoc tym, którzy chcą przestrzegać amerykańskich przepisów federalnych dotyczących papierów wartościowych, FinHub publikuje ramy do analizy, czy aktywa cyfrowe są oferowane i sprzedawane jako kontrakt inwestycyjny, a zatem jest to zabezpieczenie. Ramy te nie mają być wyczerpującym przeglądem prawa, ale raczej narzędziem analitycznym, które ma pomóc uczestnikom rynku w ocenie, czy federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych mają zastosowanie do oferty, sprzedaży lub odsprzedaży określonych aktywów cyfrowych.

– Ponieważ technologie finansowe, metody tworzenia kapitału i struktury rynkowe nadal ewoluują, uczestnicy rynku powinni być świadomi, że mogą prowadzić działalność podlegającą naszej jurysdykcji. Na przykład, uczestnicy rynku mogą angażować się w działania, które wymagają rejestracji transakcji oraz osób lub podmiotów zaangażowanych w takie transakcje. Nawet jeśli rejestracja nie jest wymagana, działalność związana z aktywami cyfrowymi stanowiącymi papiery wartościowe może nadal podlegać regulacji i nadzorowi Komisji – dodaje SEC.

Informacje zawarte w niniejszych ramach Komisji mogą mieć zastosowanie do podmiotów prowadzących następującą działalność związaną z aktywami cyfrowymi:

  • oferowanie, sprzedaż lub dystrybucja
  • marketing lub promocja
  • kupno, sprzedaż lub handel
  • ułatwianie wymiany informacji
  • przechowywanie
  • oferowanie usług finansowych, takich jak zarządzanie lub doradztwo
  • inne usługi profesjonalne

SEC zaznacza jednak, że ramy te reprezentują poglądy pracowników i nie są zasadą, rozporządzeniem ani oświadczeniem Komisji. Ramy te, podobnie jak inne wytyczne, nie są wiążące dla działów lub Komisji. Nie stanowią one porady prawnej, w przypadku której należy skonsultować się z własnym prawnikiem. Nie zmienia ani nie zastępuje żadnych obowiązujących przepisów ustawowych, wykonawczych ani zasad.

Pracownicy zdają sobie sprawę, że ustalenie, czy nowy rodzaj instrumentu finansowego, w tym aktywa cyfrowe, jest zabezpieczeniem, może wymagać dokładnej analizy charakteru instrumentu oraz sposobu jego oferowania i sprzedaży. Jeżeli po zastosowaniu ram uczestnicy rynku mają pytania dotyczące tego, czy dany składnik aktywów cyfrowych jest zabezpieczeniem, zachęca się ich do skontaktowania się z pracownikami Komisji za pośrednictwem platformy internetowej FinHub.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – pary z euro, surowce oraz metale szlachetne 05.04.2019 [WIDEO]
Następny artykułQuercus – ponad 10 mln zł straty w 2018 roku, akcje tracą 2%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here