Naga MarketsSECSEC oskarżyło 27-letniego Jonathana Lucasa, prezesa internetowej platformy Fantasy Market na rynku rozrywki dla dorosłych, o prowadzenie nielegalnego ICO.

Według pozwu SEC firma Lucasa twierdziła, że ​​inwestorzy mogą kupić jej token i wykorzystać go do określonych działań na platformie, która świadczyła usługi dla pełnoletnich. Fantasy Market jest platformą związaną z rozrywką pokroju “seks-kamerek”. „Korzystając z naszych tokenów, kontrolujesz, co wykonawcy mówią i robią podczas występu” – można było dowiedzieć się od twórców pomysłu.

SEC: to było fikcyjne ICO

Wszyscy członkowie zespołu w firmie okazują się być fikcyjnymi postaciami, z wyjątkiem Lucasa. Dowiadujemy się tego od SEC, które dodaje i inne kłamstwa projektu ICO.

ICO odbyło się w dniach od 3 września do 16 października 2017 r., a jego celem było zebranie aż 25 milionów dolarów w zamian za 125 milionów tokenów FMT. Każdy z nich był warty 20 centów.

W okresie sześciu tygodni Fantasy Market zebrał około 63 000 USD w kryptowalucie od ponad 100 inwestorów w ramach swojej oszukańczej oferty i sprzedaży niezarejestrowanych cyfrowych papierów wartościowych. CEO projektu faktycznie powiedział w mediach, że zebrał 2 miliony USD.

SEC dodaje, że ​​Lucas promował sprzedaż FMT wprowadzając w błąd potencjalnych inwestorów. Powiedział im, że wcześniej miała miejsce prywatna przedsprzedaż tokenów dla akredytowanych inwestorów, podczas gdy nigdy tak się nie stało. Powiedział również, że token zostanie wymieniony na głównych giełdach – to także okazało się kłamstwem.

Firma złożyła kolejne fałszywe oświadczenie, gdy potwierdziła, że ​​wszystkie transakcje są zabezpieczone, ponieważ użytkownicy mogą kupić token za pomocą bitcoinów lub litecoinów na blockchainie ERC-20, co też nie miało miejsca.

W rzeczywistości, zgodnie z zarzutami SEC, nie wydano żadnego tokena, a jego aplikacja na Ethereum nigdy nie istniała. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na marketing, a nie na budowę faktycznego produktu, który był zapowiadany.

Przez takie projekty rynek ICO nadal ma problem z wiarygodnością. Nie wiadomo więc, czy uda się mu odrodzić nawet w czasie kolejnej potencjalnej bańki na kryptowalutach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here