Naga Markets
logo SEC usaW środę na oficjalnej stronie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pojawił się komunikat o uaktualnieniu listy ostrzeżeń dotyczących niezarejestrowanych podmiotów próbujących pozyskać kapitał od potencjalnych inwestorów. Do listy dołączyło ponad 16 podmiotów, co do których zachodzi podejrzenie niezgodnego działania przeciwko interesom klienta. 


W środę, 31 października wpis na oficjalnej stronie SEC powinien zaalarmować inwestorów nie tylko z Ameryki – ponieważ jak wynika z raportu sporządzonego przez organ – firmy podające się jako podmioty regulowane próbują pozyskać inwestorów z całego świata – w tym, m.in z europy. Uaktualniona lista zawiera ponad 16 nowych podmiotów, które wykorzystują wprowadzające w błąd informacje w celu pozyskania przede wszystkim inwestorów spoza USA.

Co ciekawe – poza samymi podmiotami o charakterze inwestycyjnym, SEC wprowadził na listę również osiem podmiotów podszywających się pod oficjalne organy regulacyjne tego kraju. Zastanawiającym jest fakt, jak bardzo wyrafinowane są sposoby oszustów na wyłudzenie środków od osób indywidualnych oraz firm, które mogłyby wziąć organ za właściwy.

Zobacz również: Wmawiali inwestorom, że posiadają licencję. Komisja zawiesza obrót ich akcjami

Dodatkowo organ regulacyjny dokonał również aktualizacji technicznej swojej bazy danych, tak, aby ułatwić inwestorom indywidualnym wyszukiwanie i uzyskiwanie informacji o niezarejestrowanych podmiotach. Aktualizacja bazy danych obejmuje listy aktywne i zarchiwizowane – dlatego podgląd zawiera również wyjaśnione już z organem przypadki naruszenia prawa.

Jak wspomina sama szefowa Biura Wywiadu Rynkowego SEC, Jennifer Diamantis: “Środowe aktualizacje listy PAUSE – czyli naruszeń, są częścią nieustannych wysiłków agencji, aby pomóc inwestorom chronić siebie i być lepiej poinformowanym przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych”

Oficjalną, pełną listę z podmiotami można znaleźć pod linkiem: pause-unregistered-soliciting-entities. Zobacz również czym się kieruje oraz zajmuje Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here