Naga MarketsSECAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała wczoraj o skardze przeciw trzem osobom, które dopuściły się nieuczciwego oszukania amerykańskich inwestorów, w skutek czego poszkodowani stracili dziesiątki milionów dolarów na inwestycjach w opcje binarne.


Stworzyli kotłownię i oszukali emerytów

Gil Beserglik, Raz Beserglik i Kai Christian Petersen oszukali amerykańskich inwestorów wykorzystując w tym celu usługi świadczone przez trzech brokerów opcji binarnych online: Bloombex Options, Morton Finance i Starling Capital. Poszkodowanym obiecali oni szybkie zyski. SEC twierdzi jednak, że pozwani wykorzystywali call center w Niemczech i Izraelu, które działały jako “kotłownie”, w których sprzedawcy stosowali taktykę sprzedaży pod presją aby oferować i sprzedawać spekulacyjne opcje binarne inwestorom podatnym na manipulacje i wpływy. Pracownicy call center rzekomo przekonali inwestorów do otwarcia rachunków handlowych i deponowania dużych sum na tych rachunkach.

Według skargi, pracownicy call center oszukiwali inwestorów przestawiając im fałszywe dane osobowe, a także kłamiąc w kwestiach związanych z siedzibą firmy i wiedzą na temat obrotu papierami wartościowymi. Wskazywali oni również inwestorom, że brokerzy zarabiają tylko wtedy, gdy inwestorzy zarabiali pieniądze. W rzeczywistości, brokerzy z którymi współpracowali oszuści zarabiali jednak pieniądze tylko wówczas, gdy klienci tracili. SEC twierdzi także, że brokerzy odmawiali honorowania wniosków inwestorów o wypłatę pieniędzy z ich kont handlowych.

Zobacz także: Koniec DasCoina. Kryptowaluta miała być lepszy Bitcoinem, pozostały tylko marzenia i milionowe straty

– Dla niektórych ofiar, ten międzynarodowy system kosztował ich oszczędności całego życia. Ta akcja odzwierciedla ciągłe ściganie przez SEC tych, którzy drenują konta emerytalne wrażliwych inwestorów, w tym tych, którzy popełniają swoje oszustwa z zagranicy – powiedział Melissa R. Hodgman, dyrektor stowarzyszony w SEC Enforcement Division.

Skarga SEC, złożona w federalnym sądzie rejonowym w środkowej Kalifornii, zarzuca Gilowi Beserglikowi, Razowi Beserglikowi i Kai Christian Petersenowi naruszenie przepisów federalnego prawa papierów wartościowych dotyczących zwalczania nadużyć finansowych i rejestracji, a także dąży do rozwiązania problemu nieudokumentowanych zysków, odsetek za zwłokę, kar finansowych i stałych nakazów przeciwko wszystkim trzem oskarżonym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolski złoty może stracić na wartości! Inwestorzy wycofają się ze złotego?
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 27.09.2019 AUD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here