Naga Markets



logo SEC usaAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeprowadziła ponad tuzin udanych działań egzekucyjnych związanych ze sprzedażą tokenów.


Co najmniej trzy z tych transakcji podobno były związane z kwotami większymi niż 68 mln USD zebranymi od inwestorów. Informację podała agencja w swoim rocznym raporcie w piątek.

Wzrost kar i egzekucji

W dokumencie widać znaczący wzrost działań w zakresie egzekwowania prawa a dotyczących ofert początkowych monet (ICO) i innych startupów związanych z kryptowalutami i blockchainem.

W raporcie SEC zauważył, że jego nowa jednostka, Cyber, utworzona pod koniec roku podatkowego 2017, pomogła instytucji skupić się na niewłaściwym działaniu różnych firm w cyberprzestrzeni. W rezultacie “wysiłki Komisji w zakresie egzekwowania prawa miały wpływ na wiele obszarów, w których federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych krzyżują się z cyber-problemami”. W tym celu “Komisja przedstawiła 20 niezależnych spraw, w tym sprawy dotyczące ICO i zasobów cyfrowych”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Pod koniec roku podatkowego “trwało ponad 225 dochodzeń związanych z cyberatakami”. Nie są to jedyne przypadki, które SEC wniosło w tym roku. W dalszej części raportu dodano:

“Podczas gdy wiele z tych spraw dotyczyło zarzutów o oszustwa, Wydział prowadził również działania egzekucyjne w celu zapewnienia zgodności z wymogami rejestracyjnymi federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. W ubiegłym roku oddział otworzył dziesiątki dochodzeń dotyczących ICO i zasobów cyfrowych, wiele z nich trwało pod koniec 2018 r. ” 

Poza start-upami oferującymi ICO, dział SEC badał start-upy i inne podmioty działające jako niezarejestrowani brokerzy ułatwiający sprzedaż tokenów.

SEC ostrzega

W minionym tygodniu za pośrednictwem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pojawił się komunikat o uaktualnieniu listy ostrzeżeń dotyczących niezarejestrowanych podmiotów próbujących pozyskać kapitał od inwestorów. Do listy dodano ponad 16 podmiotów, w kwestii których zachodzi podejrzenie działania przeciwko interesom klienta.

Nieco wcześniej w innym komunikacie SEC, dotyczącym potencjalnych zarzutów wobec celebrytów i gwiazd sportu promujących wątpliwe Initial Coin Offering, komisja ostrzegała przed ICO Centra Tech, w które zaangażowany był m.in. bokser Floyd Mayweather.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here