Naga Marketslogo SEC usaTo kolejny sukces Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Po niedawnym ujęciu samozwańczego „Frack Mastera” i nałożeniu kary w wysokości 388 tys. USD na niezarejestrowaną giełdę kryptowalut, przyszła pora na ujawnienie oszukańczego procederu prowadzonego przez firmę SeeThruEquity LLC oraz braci Ajay i Amita Tandonów.


Manipulowali raportami i zarabiali na skalpingu

SEC uważa, że firma dogadała się z braćmi Tandon w celu publikowania fałszywych raportów. Bracia wprowadzali w błąd inwestorów zapewniając ich, iż polecane przez nich raporty są rzekomo oparte na analizach bezstronnych i nieopłaconych, podczas gdy w rzeczywistości otrzymywali za nie tysiące dolarów.

Firma SeeThruEquity LLC wraz z braćmi organizowała konferencje, na które były zapraszane liczne firmy w celu otrzymania „darmowych” raportów z przeprowadzonych analiz. W ocenie SEC, Tandonowie instruowali analityków SeeThru, by stosowali wyższe ceny docelowe dla emitentów objętych ubezpieczeniem niż te, które wynikały z rzekomej analizy ilościowej, a rekomendacje cenowe ujęte w raportach SeeThru były zwykle o ponad 300 procent wyższe od aktualnej ceny rynkowej akcji.

trader prze monitoramiSEC twierdzi również, że Ajay Tandon, który pełnił funkcję szefa całego procederu, często handlował tymi samymi akcjami, które SeeThru rekomendował, pomimo licznych zagwarantowań w publikowanych wywiadach gdzie zapewniali, że ani firma, ani bracia Tandon nie handlowali papierami wartościowymi firm, dla których publikowali analizy. Zgodnie z zarzutem SEC, Ajay zaangażował się również w scalping, który jest formą oszustwa i manipulacji, gdyż sprawca dokonywał przykładowo pozytywnej rekomendacji akcji dla inwestorów i jednocześnie kupował akcje danej spółki na otwartym rynku.

Zobacz również: SEC: rośnie liczba kar dla ICO

Komisja złożyła w sądzie federalnym na Manhattanie wniosek, w którym oskarża Ajay Tandon i SeeThru o naruszenie federalnych przepisów anty-fraudacyjnych dotyczących papierów wartościowych, a także oskarża Ajay i Amit Tandon o pomoc i podżeganie do określonych naruszeń przez SeeThru. SEC domaga się stałego nakazu sądowego, który zakazałby braciom i firmie dalszego promowania raportów, a także wypłaty nieuczciwie zarobionych pieniędzy wraz z odsetkami i nałożonymi karami.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNadszedł czas, aby Bitcoin “wstał bądź zamilkł”
Następny artykułESMA ponownie przedłuża zakaz obrotu opcjami binarnymi do kwietnia 2019 r.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here