Naga MarketsSECHester Peirce została wybrana na drugą kadencję komisarza Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Dlaczego to ważne? Jest ona bowiem znana z prokryptowalutowej polityki.

  • Hester Peirce jest znana ze swoich probitcoinowych sympatii.
  • Teraz po raz kolejny wybrano ją na komisarza SEC.

SEC ponownie stawia na Crypto Mom

W oświadczeniu opublikowanym 6 sierpnia, przewodniczący SEC Jay Clayton oraz komisarze Elad Roisman i Allison Herren Lee przyznają, że Peirce będzie pełniła funkcję komisarza przez kolejną kadencję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto przypomnieć, że jest ona zagorzałą zwolenniczką nowych technologii i kryptowalut, dzięki czemu zyskała przydomek „Crypto Mom”.

Zwróciła uwagę społeczności BTC w lutym, kiedy przedstawiła propozycję wdrożenia trzyletniego okresu dla start-upów z rynku kryptowalut, które prowadzą sprzedaż tokenów, w którym to te mogłyby działać nie krępowane przepisami. Chodziło więc o założenie piaskownicy regulacyjnej, co zdaniem Peirce dałoby startupom wystarczająco dużo czasu na udowodnienie, że ich tokeny są w pełni legalne lub dostosowanie ich do wymogów prawnych.

Bitcoinowy ETF

Chociaż Peirce będzie nadal urzędnikiem SEC, wątpliwe jest jednak, by Komisja wykazała większe zainteresowanie zatwierdzeniem funduszu typu Bitcoin Exchange Traded Fund (ETF).

SEC konsekwentnie odrzuca propozycje dot. tego typu projektów. Powołuje się przy tym na swoje obawy dotyczące bezpieczeństwa i płynności aktywów cyfrowych. W lutym Peirce wyraziła sprzeciw wobec wyjątkowo ostrych standardów, które SEC ma w kontekście propozycji związanych z zasobami cyfrowymi.

Podejście Komisji do tych produktów, którymi handluje się na giełdach bitcoinów, jest frustrujące, ponieważ przejawia upartą niezdarność w obliczu innowacji – atakowała SEC.

Bitcoinowy ETF pozwoliłby inwestorom inwestować w kryptowalutę bez konieczności zajmowania się złożonymi procedurami dot. przechowywania coinów i ogólnego bezpieczeństwa, które są zwykle wymagane w przypadku inwestycji w kryptowaluty. Pozwoliłoby również inwestorom kupować i sprzedawać bitcoiny za pomocą tradycyjnych giełd i rynków.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here