Naga MarketsWyrok TSUESEC twierdzi, że firma Ripple i jej twórcy uczestniczyli w „niezarejestrowanej ofercie papierów wartościowych dot. aktywów cyfrowych”  od 2013 roku. Teraz komisja pozywa firmę.

  • Ripple zostanie pozwane przez SEC. Komisja zarzuca firmie udział w „niezarejestrowanej ofercie papierów wartościowych dot. aktywów cyfrowych”.
  • Sprawa dotyczy nie tylko samej firmy, ale też CEO Ripple i współzałożyciela spółki.

SEC bierze pod lupę działalność Ripple

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission – SEC) podjęła kroki prawne przeciwko Ripple, a także CEO Bradowi Garlinghouseowi i współzałożycielowi projektu Christianowi Larsenowi.

Te artykuły również Cię zainteresują
W zarzutach wniesionych dzisiaj do federalnego sądu okręgowego na Manhattanie komisja stwierdza, że token XRP został sklasyfikowany jako “zabezpieczenie” i oskarża Ripple i dwóch szefów projektu o zebranie ponad 1,3 miliarda USD w ramach „niezarejestrowanej, ciągłej oferty papierów wartościowych dot. aktywów cyfrowych”. SEC dalej zauważa, że Ripple sprzedawao XRP w celu „świadczenia usług związanych z pracą i tworzeniem rynku” oraz że Garlinghouse i Larsen nie zarejestrowali swoich osobistych sprzedaży XRP, szacowanych na 600 milionów USD.

„[Te działania] pozbawiły potencjalnych nabywców odpowiednich informacji na temat działalności Ripple oraz innych ważnych, długotrwałych zabezpieczeń, które są fundamentalne dla naszego solidnego systemu rynku publicznego”

– powiedziała Stephanie Avakian, dyrektor działu egzekwowania przepisów SEC.

Prawo w USA

Zgodnie z przepisami SEC firmy muszą zarejestrować swoje oferty sprzedaży tokenów, jeśli te kwalifikują się prawnie jako papiery wartościowe. Jednak to, które tokeny kwalifikują się jako papiery wartościowe, pozostaje niezwykle kontrowersyjnym tematem. Branża kryptowalut od dawna czekała na jasne regulacje ze strony SEC.

Wiadomość o zbliżającym się procesie pojawiła się już wczoraj, powodując gwałtowny spadek ceny XRP – w momencie publikacji token jest wyceniany na 0,45 USD, spadając o ponad 20 proc. w ciągu ostatniego tygodnia. Garlinghouse odniósł się do zarzutów na Twitterze, mówiąc, że SEC „zagłosowała za atakiem na kryptowaluty”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here