Naga Markets

SEC pozywa giełdę Binance! Bitcoin runął do 25 500 USD! Kryptowaluty znajdują się w wyraźnym odwrocie. Bitcoin traci ponad 5%,a Binancecoin niemal 10% wobec informacji, iż SEC miał pozwać największą giełdę kryptowalut Binance w związku z odkrytymi nieprawidłowościami. Binance jest oskarżany o złamanie przepisów dotyczących rynku papierów wartościowych, prowadzenie niezarejestrowanej sprzedaży papierów wartościowych (SEC uznaje kryptowaluty za papiery wartościowe) oraz prowadzenie niezarejestrowanej na terytorium USA giełdy papierów wartościowych. Oprócz tego SEC miał wskazywać, że giełda zarządzała środkami swoich klientów, m.in. przez potajemne przesyłanie środków do podmiotu kontrolowanego przez założyciela spółki.

Bitcoin wyzwolił korektę

Jednocześnie trzeba podkreślić, że nie jest to pierwszy raz, kiedy amerykańskie władze pozywają Binance. Wcześniej zrobiło to CFTC. Stany Zjednoczone prawdopodobnie chciałyby jak najszybciej uniemożliwić inwestycje w kryptowaluty z wykorzystaniem giełdy Binance.W odpowiedzi na te doniesienia obserwujemy potężne spadki na kryptowalut i przede wszystkim wybicie się z ostatniego trendu bocznego. Jak widać pozytywne nastroje czy to na amerykańskim rynku akcji czy na rynku surowców nie prowadzą już do pozytywnego wydźwięku na kryptowalutach.

Notowania BTC/USD Źródło: TradingView
Notowania BTC/USD Źródło: TradingView

Cena Bitcoina testuje obecnie majowe minima po doniesieniach Bloomberga, który wskazał, że SEC pozwał największą, scentralizowaną giełdę kryptowalutową oskarżając ją o niewłaściwe zarządzanie środkami klientów oraz okłamywanie organów regulacyjnych. Przedłużający się okres zmienności został przerwany gwałtownym spadkiem ceny co może wskazywać na słaczy czerwiec w wykonaniu rynku crypto.

Największa kryptowaluta spadła poniżej 26,500 USD – poziom ten od strony danych on-chain stanowił bazę średniej zakupowej inwestorów krótkoterminowych, co może wywołać presję na zwiększenie przez nich podaży (kapitulacja).

– Cena Bitcoina spada poniżej 38,2 zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej z marca 2022 roku przez co niewykluczony pozostaje test poziomu 24,000 USD gdzie widzimy 61,8 zniesienie Fibo. RSI na interwale H4 spadło poniżej 30 pkt wskazując wyprzedanie, a na MACD widać formujący się, niedźwiedzi ‘crossover’ – wskazują analitycy XTB


Redakcja poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj