Naga MarketsSECAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała ICOBox i założyciela projektu, którym jest Nikolay Evdokimov, za przeprowadzenie nielegalnej oferty papierów wartościowych i jego działanie w postaci niezarejestrowanego brokera.

SEC twierdzi, że cyfrowe tokeny ICOBox są dziś bezwartościowe. W komunikacie prasowym z 18 września komisja stwierdziła, że ​​ICOBox i Evdokimov sprzedali tokeny firmy ponad 2000 inwestorom w ramach niezarejestrowanej oferty sprzedaży. Wszystko to miało miejsce w 2017 roku.

ICOBox okłamało inwestorów?

SEC twierdzi w dalszej części dokumentu, że oskarżeni namawiali inwestorów na zakup, mówiąc, że tokeny zyskają na wartości, a ich posiadacze będą mogli wymienić je ze zniżką na inne tokeny promowane na platformie ICOBox. SEC dodaje, że tokeny z tego ICO są teraz praktycznie bezwartościowe. Komisja dodaje:

„Ignorując wymogi rejestrowe wynikające z federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych, ICOBox i Evdokimov narazili inwestorów na inwestycje [w tokeny], które są obecnie praktycznie bezwartościowe, bez dostarczania informacji, które są niezbędne do podejmowania świadomych decyzji inwestycyjnych”.

W dokumencie SEC stwierdzono ponadto, że ICOBox działało jako niezarejestrowany broker, ułatwiając ICO, które zebrały łącznie 650 milionów dolarów dla dziesiątek klientów.

Komisja oskarżyła więc ICOBox i Evdokimova o naruszenie federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych i domaga się zadośćuczynienia inwestorom szkód.

ICO w USA

Pierwsza w historii USA oferta dot. sprzedaży tokenów z certyfikatem SEC w Stanach Zjednoczonych pozwoliła zebrać 23 miliony dolarów.

Media niedawno poinformowały, że Blockstack PBC, zdecentralizowana sieć komputerowa, ogłosiła, że zebrała ponad 23 miliony dolarów w pierwszej ofercie sprzedaży tokenów, która została zatwierdzona przez SEC.

Komisja dała Blockstackowi zezwolenie na uruchomienie wielomilionowej oferty publicznej tokenów zgodnie z regulacją A +. Muneeb Ali, współzałożyciel i dyrektor generalny Blockstack PBC, wraz z drugim współzałożycielem Ryanem Sheą, podobno walczyli o tą zgodę aż 10 miesięcy i wydali na ten proces około 2 mln USD. Wszystko to, aby uzyskać zgodę SEC przed rozpoczęciem emisji tokenów i startem ICO.

Czy rynek ICO podniesie się jednak i czeka nas powrót do hossy z 2017 r.? Obecny sezon na altcoiny daje na to nadzieję.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here