Naga MarketsKomisja Papierów Wartościowych i Giełd USA (SEC) ponownie zwraca się do Telegramu o dostarczenie danych bankowych dotyczących pierwszej oferty monet Gram (ICO).

Termin złożenia wniosku zbiega się z nowymi dowodami dot. domniemanych subemitentów żądających opłat prowizyjnych za sprzedaż tokenów Telegramu.

SEC: kolejny cios w Telegram?

Prośba SEC o dane bankowe Telegramu przychodzi cztery dni po odrzuceniu podobnego zgłoszenia. Telegram zakwestionował wcześniejszą prośbę, argumentując, że byłoby to naruszeniem zagranicznych przepisów dotyczących prywatności danych. Komisja starała się obalić ten argument, powołując się na poprzednie sprawy, zauważając, że zagraniczne zobowiązania dotyczące prywatności rzadko stanowiły przeszkodę dla złożenia zeznań w sprawach federalnych w USA.

W rozmowie z Cointelegraph Philip Moustakis, adwokat Seward & Kissel LLP i były doradca SEC, powiedział, że uważa, iż „sąd w końcu zażąda od Telegramu przekazania dokumentacji bankowej, której szuka SEC”.

Komisja wyjaśniła we wniosku, że dąży do uzyskania dokumentacji bankowej, aby zrozumieć, w jaki sposób Telegram wydawał fundusze ICO:

„Nie ma wątpliwości, że dane bankowe Telegramu mają decydujące znaczenie dla tego sporu. Oskarżeni mają rację, że Howey zleca obiektywny test w celu ustalenia, czy inwestorzy tokenów Gram mieli uzasadnione oczekiwania dotyczące zysków z ich zakupu. Ale równie prawdą jest, że działania stron po inwestycji „mogą służyć jako dowód” dot. oczekiwań stron”.

Moustakis nadal wyjaśniał, że ostanie wydarzenia na linii obu podmiotów wskazuje na brak porozumienia między Telegramem a SEC, mówiąc: „Spory takie trafiają do sądów tylko wtedy, gdy pojawia się problem”.

Problemy giganta

SEC rozpoczęła akcję dot. ICO Telegramu, który w ramach sprzedaży tokenów zebrał aż 1,7 miliarda dolarów, co miało miejsce w październiku 2019 r. Komisja twierdzi, że oferta tokenów była “niezarejestrowaną sprzedażą papierów wartościowych”, podczas gdy Telegram utrzymuje, że został zwolniony z rejestracji z powodu kilku kwestii prawnych.

Dowody sprzedaży prowizyjnej

To jednak nie wszystko. Inne dowody wskazują na to, że dwie firmy zewnętrzne otrzymywały od Telegramu pieniądze za pośrednictwo w handlu tokenami. Nie jest jasne, w jaki sposób SEC uzyskało dokumenty, które świadczą o powyższym, ale ich istnienie sugeruje, że ICO powinno podlegać pod wytyczne Komisji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here