Naga Marketslogo SEC usaAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ponownie przełożyła termin podjęcia decyzji w sprawie utworzenia ETF Bitcoina (BTC). Informacje podano w oficjalnym komunikacie opublikowanym w czwartek, 6 grudnia.


SEC wyznaczyło nowy termin na podjęcie decyzji na 27 lutego 2019 r. Sprawę argumentowano w następujący sposób:
“Komisja uznaje za stosowne wyznaczenie dłuższego okresu na wydanie decyzji o zatwierdzeniu lub odrzuceniu proponowanej zmiany przepisów, aby mieć wystarczająco dużo czasu na rozważenie proponowanej zmiany (…)”.

180 dni

Zgodnie z ustawą o papierach wartościowych, Komisja musi “wydać nakaz zatwierdzający lub odrzucający propozycję zmiany przepisów nie później niż za 180 dni” po dacie publikacji ogłoszenia. Jeżeli Komisja uzna to za konieczne, może następnie skrócić ten okres o 60 dni.

Ponieważ proponowana zmiana przepisów została po raz pierwszy opublikowana w Rejestrze Federalnym w dniu 2 lipca 2018 roku, maksymalny okres jej rozpatrzenia przypada 240 dni później, czyli właśnie 27 lutego 2019 roku.

Historia trudnej relacji

Amerykański SEC do tej pory opóźniał wprowadzenie ETF. Niedawno światowe media obiegła informacja jakoby giełda Coinbase rozważała ich wdrożenie. Jednak do tej pory te plany nie zostały zrealizowane i wiele wskazuje na to, że przez pewien czas jeszcze nic w tej kwestii się nie zmieni.

SEC już we wrześniu twierdził, że musi uzyskać większą liczbę analiz i danych, by podjąć decyzję w sprawie ETFów:

“Zgodnie z sekcją 19 lit. b) pkt 2 lit. b) pkt B) ustawy Komisja zawiadamia o powodach dalszego poddania problemu pod dyskusję. Komisja wszczyna postępowanie w celu umożliwienia dodatkowej analizy zgodności proponowanej zmiany przepisu z sekcją 6 lit. b) pkt 5 ustawy, która wymaga, między innymi, aby zasady krajowej giełdy papierów wartościowych „miały na celu zapobieganie oszukańczym i manipulacyjnym działaniom i praktykom, promowanie sprawiedliwych i godziwych zasad handlu” oraz “ochronę inwestorów i interesu publicznego”.

Wtedy był to drugi raz, kiedy SEC zdecydował się opóźnić decyzję w sprawie ETFu, o który wnioskował CBOE i który uwzględnia również przedsiębiorstwa VanEck i SolidX Bitcoin. Jeżeli giełdzie w końcu uda się przepchnąć instrument i wdrożyć do w życie, wtedy zaproponuje akredytowanym inwestorom możliwość kupna i sprzedaży akcji SolidX, przy pomocy których będą mogli handlować Bitcoinowym ETFem w formie koszyka 5 akcji SolidX (około 100 BTC) w ramach parkietu.

 

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here