Naga MarketsSECSEC ostrzega przed IEO. W swoim nowym komunikacie zachęca inwestorów do zwiększonej czujności na tym rynku.

SEC przyznaje, że “IEO są najnowszym osiągnięciem w szybko ewoluującej przestrzeni zasobów cyfrowych.” Dodaje swój opis tego typu modelu sprzedaży tokenów. Mimo powyższego, Komisja namawia inwestorów do dużej ostrożności dot. takich inicjatyw.

SEC: zachowaj czujność!

“Zachowaj ostrożność, rozważając inwestycję w IEO”

– czytamy dalej w komunikacie. Zdaniem SEC, IEO jako nowy model sprzedaży tokenów tylko pozornie jest bezpieczniejszy od ICO. “IEO mogą być przeprowadzane z naruszeniem federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych (…)” – dodano dalej.

Komisja dodaje, że “istnieją ważne kwestie, o których inwestorzy powinni wiedzieć przed zainwestowaniem w IEO”. Chodzi o to, że – tak jak było w przypadku ICO – “w zależności od faktów i okoliczności oferty oferta może obejmować ofertę i sprzedaż papierów wartościowych”. W praktyce może to oznaczać, że podlega wymogom rejestracji w SEC.

Ponadto, jeśli IEO obejmuje tokeny mające charakter papierów wartościowych, internetowa platforma obrotu, na której oferowany jest IEO, może także zostać poproszona o osobną rejestrację w SEC jako krajowa giełda papierów wartościowych lub musi być brokerem.

Inwestorze, uważaj!

Dalej dodano już wprost ostrzeżenie dot. inwestorów:

“Inwestorzy powinni również pamiętać, że mogą nie mieć skutecznych środków prawnych w sądach amerykańskich przeciwko zagranicznym platformom handlowym lub IEO emitującym [tokeny] na tych platformach. Nawet jeśli inwestorzy z powodzeniem wytoczą powództwo w sądzie w USA, mogą nie być w stanie uzyskać odszkodowania na podstawie orzeczenia amerykańskiego przeciwko zagranicznej firmie, podmiotowi lub osobie. Inwestorzy mogą być zmuszeni polegać na środkach prawnych w obcym kraju. Te środki zaradcze mogą nie istnieć lub mogą znacznie różnić się od środków dostępnych w Stanach Zjednoczonych.”

IEO to nowy model sprzedaży tokenów. Wcześniej mogliśmy te kupować za pomocą modelu ICO, który wywołał jednak wiele kontrowersji w ostatnich latach. Na rynku pojawiło się przez niego wiele scamów. W przypadku IEO platformą do emisji tokenów jest giełda kryptowalut. Teoretycznie zwiększa to wiarygodność projektu. Choć – jak widać – SEC ma w tej sprawie wątpliwości.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here