Naga MarketsAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (United States Securities and Exchange Commission; SEC) ostrzega inwestorów przed ryzykiem związanym z handlem kontraktami terminowymi na bitcoina. W ocenie Komisji, inwestorzy powinni zrozumieć, że bitcoin, w tym również uzyskanie ekspozycji poprzez rynek kontraktów terminowych na BTC, jest wysoce spekulacyjną inwestycją.

Inwestorzy powinni zastanowić się dwa razy

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła inwestorów przed ryzykiem związanym z handlem kontraktami terminowymi na BTC. Urzędnicy powołują się na charakterystyczną dla tego rynku wysoką zmienność, brak regulacji i oszustwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
W biuletynie Investor Alerts z 10 czerwca, SEC nakreśla kluczowe punkty, które inwestorzy powinni “dokładnie rozważyć” przed zainwestowaniem w fundusz, który kupuje lub sprzedaje kontrakty terminowe na bitcoina.

– Inwestorzy powinni zrozumieć, że Bitcoin, w tym uzyskanie ekspozycji poprzez rynek kontraktów terminowych na BTC, jest wysoce spekulacyjną inwestycją – czytamy w biuletynie.

W ostrzeżeniu tym SEC wskazuje, że podczas gdy inwestycje we wszystkie rodzaje funduszy wiążą się z ryzykiem, fundusze, które kupują lub sprzedają kontrakty terminowe na BTC mogą mieć unikalne cechy i podwyższone ryzyko w porównaniu z innymi:

– Inwestorzy powinni wziąć pod uwagę zmienność bitcoina i rynku kontraktów terminowych na BTC, a także brak regulacji i potencjał oszustwa lub manipulacji na bazowym rynku – wskazuje SEC, podkreślając również, że cena bitcoina niekoniecznie koreluje z wartością funduszu, który posiada pozycje w kontraktach terminowych na bitcoina.

Według SEC, jest to częściowo spowodowane tym, że fundusze potencjalnie nie mają bezpośredniej ekspozycji na aktywa bazowe.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje cyfrowy polsat | eur pln stooq | notowania wirtualna polska | gielda forum | budimex kurs | mrc notowania | kurs akcji pkn orlen | notowania stalprodukt |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) do końca wakacji osiągnie poziom 1,25 dol., uważa ING
Następny artykułKrach bitcoina okazją do zakupu. Wieloryby akumulują BTC na potęgę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here