Naga MarketsAmerykański regulator (SEC) ostrzegł w czwartek, że kryptowaluty takie jak Bitcoin oraz oferty ICO są niebezpieczne a inwestorzy powinno zachować szczególną ostrożność, ponieważ w razie utraty środków organy nadzoru nie będą w stanie odzyskać pieniędzy.


Kryptowaluty są reklamowane jako zamienniki tradycyjnych walut, chociaż nie posiadają wielu cech które obecne są przy walutach fiat m. in wsparcie państwa i organów nadzorczych. Jest to bardziej sposób inwestycji niż wydajny środek wymiany.NASAA (North American Securities Administrators Association) które wydało obszerny raport, przypomina inwestorom, że papiery wartościowe podlegają przepisom federalnym, których emitenci muszą przestrzegać, jednak w przypadku ICO nie ma takich chroniących inwestorów zapisów. Wiele ofert ma znamiona oszustwa i piramidy finansowej.

„Ponownie ostrzegamy, że jeśli stracisz pieniądze, istnieje poważne ryzyko, że nasze starania nie spowodują odzyskania Twoich środków” – mówi prezes SEC Jay Clayton i zachęca do zapoznania się z całym raportem.

Nie tak dawno tego typu informacja wypłynęła z Indii, gdzie tamtejsze Ministerstwo Finansów , porównuje kryptowaluty do piramidy finansowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: USDJPY przed NonFarm Payrolls
Następny artykułTMS: Darmowy ebook z prognozami inwestycyjnymi na 2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here