Naga Markets



Amerykańska Komisja ds. Papierów i Giełd (SEC) poinformowała dnia 18 września, iż wszczęła postępowanie w trybie pilnym przeciwko podejrzanej o działania noszące znamiona piramidy finansowej firmie Mediatrix Capital Inc. Jednocześnie zamrożone zostały aktywa trzech osób i trzech spółek powiązanych z Mediatrix, której działalność miała charakter międzynarodowy i szacuje się, że inwestorzy utracili łącznie 125 mln USD.


Mediatrix podejrzane o zagarnięcie 125 mln USD

Z informacji zawartych w aktach z wszczętego postępowania wynika, iż Mediatrix Capital Inc. rozpoczęło działalność w 2016 roku, zaś stojący na jego czele Michael S. Young, Michael S. Stewart i Bryant E. Sewall zachęcali do inwestycji w ramach wysoce zyskownej strategii opartej o algorytmy, która miała być na tyle skuteczna, że nie było miesiąca, w którym nie przyniosłaby zysku, zaś od momentu jej uruchomienia, wygenerowała łączne zyski w wysokości ponad 1600%.

Zobacz również: Oszuści z Plus Token mogli zgarnąć aż 10 mln ETH

Jednak dane zgromadzone przez SEC pokazują, że w rzeczywistości wspomniana strategia generowała stałe straty, które w samym roku 2018 wyniosły 18 mln USD. Wspomnianym wyżej osobom zarzuca się podawanie fałszywych informacji na temat zyskowności strategii w postaci sfałszowanych wyciągów z rachunków oraz dokonywanie płatności, które nie pochodziły z generowanych zysków, lecz z wpłat nowych klientów. SEC posiada dowody na zdefraudowanie ponad 35 mln środków zebranych od inwestorów i wykorzystanie ich do celów prywatnych, w tym na zakup luksusowych nieruchomości i samochodów.

W oświadczeniu wydanym przez dyrektora w regionalnym biurze SEC w Denver, stan Kolorado, Kurta L. Gotschalla przeczytamy:

„Stawiamy zarzuty, iż przedmiotowy schemat doprowadził do tego, że inwestorzy stracili środki liczone w dziesiątkach milionów dolarów, wykorzystane częściowo do prowadzenia luksusowego życia. […] SEC dołoży wszelkich możliwych starań by pociągnąć oskarżonych do odpowiedzialności i zapewnić zwrot środków oszukanym osobom.”

Śledztwo prowadzi Jeffrey D. Felder oraz Tracy W. Bowen z regionalnego biura SEC w Denver, przy współpracy z Komisją ds. Towarowych Kontraktów Terminowych (Commodity Futures Trading Commission), FBI oraz regulatorami finansowymi z Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Bahamów, Kajmanów oraz bankami centralnymi z Czech i Armenii.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here