Naga MarketsSEC oskarżyło twórców ICO o oszustw na skalę 11 mln USDSEC oskarżyło trzy osoby o oszukanie inwestorów za pośrednictwem wspieranego przez Stevena Seagala ICO Bitcoiin2Gen.

  • SEC oskarżyło 3 osoby o oszukanie inwestorów za pośrednictwem m.in. wspieranego przez Stevena Seagala ICO.
  • Twórcy Bitcoiin2Gen twierdzili, że zbierają środki na rozwój swojego projektu, ale wydali je na cele prywatne.

SEC bierze pod lupę ICO, które wspierał gwiazdor kina akcji

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła trzy osoby o różne oszustwa związane z kryptowalutami, w tym o ICO z 2018 roku, które było promowane przez Stevena Seagala – Bitcoiin2Gen.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ogłoszeniu SEC z 1 lutego szacuje się, że założyciel Bitcoiin Gen John DeMarr, założyciel Start Options Kristijan Krstic i promotor Robin Enos oszukali inwestorów na ponad 11 milionów dolarów. Użyli do tego dwóch ICO.

Do tego SEC twierdzi, że Krstic i DeMarr wykorzystywali też platformę do miningu i handlu kryptowalutami Start Options. Twierdzili, że była to „największa giełda bitcoinów pod względem wolumenu i płynności w euro” w tamtym czasie.

Od stycznia do maja 2018 roku trio promowało zaś ICO Bitcoiin2Gen.

SEC twierdzi, że “puste obietnice” Bitcoiin2Gen obejmowały rzekomą zgodność Ethereum z  tokenem B2G. Do tego trio oszustów wmawiało inwestorom, że zebrane przez nie fundusze zostaną ponownie zainwestowane w opracowanie możliwego do kopania aktywa kryptograficznego oraz zapewnienie, że token B2G będzie zbywalny na zastrzeżonej giełdzie.

Bitcoiin2Gen było fikcją

Jednak według SEC Bitcoiin2Gen okazało się “fikcją”, a Krstic i DeMarr “rzekomo sprzeniewierzyli miliony dolarów funduszy inwestorów dla własnej korzyści”.

– Postępowanie (…) było rażącą próbą oszukwania osób zainteresowanych technologią zasobów cyfrowych, a oskarżeni powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności – powiedziała Kristina Littman, szefowa jednostki ds. Cyberbezpieczeństwa SEC Enforcement Division

Oprócz inwestorów, Bitcoiin2Gen oszukało też aktora Stevena Seagala, któremu obiecano 750 000 dolarów w tokenach B2G i 250 000 dolarów w gotówce za promowanie ICO. Gwiazdro twierdzi, że otrzymał tylko 157 000 dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed giełda | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | euro/usd | co to blik | kurs baryłki ropy | s&p 500 kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here