Naga Marketslogo SEC usaAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) znana jest ze skutecznego egzekwowania obowiązującego prawa finansowego. Na początku tego miesiąca ukarała kwotą 388 tys. USD niezarejestrowaną giełdę, a następnie ujawniła oszukańczy proceder, którego dopuściła się firma SeeThruEquity LLC oraz bracia Ajay i Amit Tandon. Dziś komisja oskarżyła firmę Giga Entertainment Media Inc. w związku z celowym wprowadzeniem inwestorów w błąd.


Kupowali sztuczne pobrania nie przyznając się przed akcjonariatem

Zgodnie z oświadczeniem SEC, w okresie od lutego do sierpnia 2016 r. firma kupiła co najmniej 559.662 sztucznych pobrań swojej aplikacji od zewnętrznych firm marketingowych, aby zwiększyć zasięg dla aplikacji mobilnej SELFEO. To pozwoliło na przeniesienie aplikacji na szczyt rankingu pobierania Apple Store. Jednak zamiast ujawnić prawdziwą przyczynę sztucznego i błyskawicznego wzrostu popularności aplikacji, firma wprowadziła w błąd swoich akcjonariuszy, którzy wierzyli, że sukces ten wynika z tradycyjnych taktyk marketingowych, jak billboardy i reklamy radiowe.

Zgodnie z zarzutem, gdy firma przestała płacić za pobrania w sierpniu 2016 r., ranking aplikacji w sklepie Apple Store drastycznie spadł. Zamiast przyznać się do używania szemranej strategii, dyrektorzy firmy Gary Nerlinger, Jarret Streiner, Lawrence Silver, Alfred Colucci i Charles Noska kłamali i mówili akcjonariuszom, że liczba pobrań nadal rośnie w tym samym, wysokim tempie.

– Przedsiębiorstwa mogą kupować sztuczne kliknięcia lub wykorzystywać inne nowe narzędzia marketingowe, aby poprawić swój wizerunek online, lecz muszą pozostać uczciwi wobec inwestorów, gdy reklamują im owoce takiej kontrowersyjnej strategii – uważa Melissa R. Hodgman, prokurator generalny.

Zobacz również: SEC uaktualnia listę ostrzeżeń z niezarejestrowanymi podmiotami

oszust w kajdankachNie przyznając się ani nie zaprzeczając ustaleniom, Giga, Nerlinger, Silver, Colucci, Noska i Streiner zgodzili się na wpisanie na listę ostrzeżeń SEC ze stwierdzeniem, że naruszyli przepisy dotyczące przeciwdziałania oszustwom. Colucci i Noska zgodzili się na karę 25 000 USD, a Streiner na 15 000 USD. Sąd określił również, jakie konsekwencje poniosą Silver i Nerlinger.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPCC Exol zyskuje niemal 7 mln zł netto w III kw. 2018 r.
Następny artykułEBC: Bitcoin jest “złym szczepem kryzysu finansowego”
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here