Naga MarketsHazard jest niebezpiecznym zajęciem. Przekonali się o tym profesjonalny golfista oraz pracownik spółki notowanej na NYSE. Ten ostatni trochę czasu może spędzić w więzieniu.
Hazard jest niebezpiecznym zajęciem. Przekonali się o tym profesjonalny golfista oraz pracownik spółki notowanej na NYSE. Ten ostatni trochę czasu może spędzić w więzieniu.

Nawet 40 milionów dolarów mógł zarobić na nielegalnym procederze insider tradingu znany hazardzista, William “Billy” Walters z Las Vegas. Pomagali mu, pracownik spółki notowanej na NYSE oraz… profesjonalny gracz w golfa.


Hazard przez wielu uważany jest za wątpliwy moralnie. Wątpliwości z całą pewnością nie miał Walters, który wykorzystał wiedze zdobywaną od swojego dłużnika w handlu akcjami spółki Dean Food.

Te artykuły również Cię zainteresują
Thomas C. Davis był winny Waltersowi pokaźną sumę pieniędzy, którą przegrał obstawiając wyniki sportowe. Billy postanowił uregulować dług w zamian za poufne informacje, które wywoływały spore ruchy rynkowe. Możemy podejrzewać, że chodzić mogło zarówno o wyniki kwartalne jak i o znaczne umowy podpisywane w ostatnich latach.

Cały proceder przypominał filmy z udziałem Jamesa Bonda, lub te z serii Ocean’s Eleven. Davis używał jednorazowych numerów telefonów oraz różnych komórek w celu poinformowania Waltersa o przyszłości spółki. Obaj mężczyźni posługiwali się również specjalnym kodem, odnosząc się do pracodawcy Davisa mianem Dallas Cowboys. Aby jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko wpadki, Billy wpadł na pomysł wciągnięcia w insider trading jeszcze jednej osoby.

Okazał się nim profesjonalny gracz golfowy Phil Mickelson, który również posiadał spory dług u Waltersa. W zamian za sukcesywne anulowanie należności, Mickelson zgodził się handlować akcjami Dean Food w zamian za Waltersa. Zarobione pieniądze z insider tradingu trafiały w ręce mózgu całej operacji.

Sprawą zainteresował się SEC po serii zagadkowych, zdaniem specjalistów transakcji. Komisja prześledziła historię rachunku maklerskiego Waltersa i po odkryciu podejrzanie częstych i zbyt wysokich zysków ruszyło oficjalne śledztwo.

Zarówno Davis jak i Walters zostali oskarżeni przez SEC o proceder inside tradingu i oszustwo giełdowe. Mickelson jako jedyny z trójki nie został uznany za oskarżonego w sprawie ponieważ nie czerpał zysku z działalności obu panów i został przymuszony przez Waltersa, któremu był winien milion USD. Golfista dobrowolnie zgodził się oddać zarobione w nielegalny sposób pieniądze, przez co obecnie winny jest SEC nieco ponad milion USD biorąc pod uwagę odsetki. Zarówno na Davisie jak i Waltersie ciążą natomiast oskarżenia kryminalne, które będą rozpatrywane przez nowojorski sąd.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here