Naga MarketsAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w czwartek poinformowała, że ponownie zdecydowała się opóźnić swoją decyzję w sprawie Bitcoinowego ETFu (exchange-traded fund), o którego utworzenie wniosek składała giełda instrumentów pochodnych CBOE.


Komisja rozpoczęła proces oceny, w którym ostatecznie określi czy zezwolić na przyjęcie, czy też odrzucenie wniosku o utworzenie nowego instrumentu. Warto jednocześnie zaznaczyć, że na wniosek SEC do instytucji spłynęło 1400 komentarzy zainteresowanych stron w tej sprawie. W oświadczeniu regulatora można przeczytać:

„Wszczęcie takiego postępowania jest obecnie właściwe ze względu na kwestie prawne i polityczne wynikające z proponowanej zmiany przepisów. Wszczęcie postępowania nie oznacza, że Komisja doszła do jakichkolwiek wniosków w odniesieniu do którejkolwiek z tych kwestii.

Pomimo otrzymania ogromnej liczby opinii od interesariuszy, SEC czeka na kolejne komentarze od przedstawicieli branży:

“Zgodnie z sekcją 19 lit. b) pkt 2 lit. b) pkt B) ustawy Komisja zawiadamia o powodach dalszego poddania problemu pod dyskusję. Komisja wszczyna postępowanie w celu umożliwienia dodatkowej analizy zgodności proponowanej zmiany przepisu z sekcją 6 lit. b) pkt 5 ustawy, która wymaga, między innymi, aby zasady krajowej giełdy papierów wartościowych „miały na celu zapobieganie oszukańczym i manipulacyjnym działaniom i praktykom, promowanie sprawiedliwych i godziwych zasad handlu” oraz “ochronę inwestorów i interesu publicznego”.

Jest to już drugi raz kiedy SEC zdecydował się opóźnić decyzję w sprawie ETFu, o który wnioskował CBOE i który uwzględnia również przedsiębiorstwa VanEck i SolidX Bitcoin. Jeżeli giełdzie w końcu uda się przepchnąć instrument przez zapory regulacyjne, wtedy chce zaproponować akredytowanym inwestorom możliwość kupna i sprzedaży akcji SolidX, przy pomocy których będą mogli handlować Bitcoinowym ETFem w formie koszyka 5 akcji SolidX (około 100 BTC) w ramach parkietu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here