Naga MarketsAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przesunęła decyzję w sprawie ETF na Bitcoina. Pojawi się ona dopiero 30 września, tak wynika z opublikowanego 7 sierpnia oświadczenia. ETF-y to instrumenty śledzące koszyk aktywów za pomocą akcji funduszu. Są one uważane za kolejny krok ku masowej adopcji kryptowalut jako regulowana i pasywna forma inwestowania.

Nadal brak ETF-a

Rozważany fundusz został stworzony przez firmę inwestycyjną VanEck i finansową SolidX. Oczekuje się, że będzie notowany na giełdzie papierów wartościowych BZX w Chicago Board of Exchange (CBOE). SEC ma obecnie blisko dwa miesiące na rozważenie proponowanej zmiany zasad przez CBOE Global Markets Inc., która pozwoliłaby funduszowi na funkcjonowanie.

Dzisiejsze oświadczenie informuje, że ​​SEC otrzymał ponad 1300 komentarzy na temat proponowanej zmiany zasad koniecznych do zatwierdzenia listingu i tradingu na akcjach SolidX BTC wydanych przez VanEck SolidX Bitcoin Trust. Zgodnie z dokumentem, w ciągu 45 dni od złożenia proponowanej zmiany przepisów lub w ciągu 90 dni, jeżeli instytucja uzna to za konieczne, Komisja zatwierdzi, zatwierdzi lub przedłuży okres rozpatrywania.

W dokumencie możemy przeczytać: „Zgodnie z przepisami (…), Komisja wyznacza 30 września jako datę do której zatwierdzi lub odrzuci proponowane zmiany w zasadach.”

Koncentracja na inwestorach instytucjonalnych

VanEck i SolidX po raz pierwszy ogłosiły fizycznie wspierany ETF dla Bitcoina 6 czerwca. Zgodnie z wnioskiem SEC, cena każdej akcji w funduszu VanEck SolidX Bitcoin Trust wynosi 200 000 USD. Prezes SolidX, Daniel H. Gallancy, powiedział CNBC, że wysoka cena odzwierciedla skoncentrowanie się funduszu na inwestorach instytucjonalnych, a nie detalicznych.

Dotychczas wszystkie wnioski o utworzenie ETF dla Bitcoina zostały odrzucone. Niedawno pisaliśmy o podobnej sytuacji braci Winklevoss. Agencja wskazała na zasadniczo nieuregulowaną naturę rynków kryptowalutowych jako główny powód odrzucenia wniosku, stwierdzając: “Kiedy rynek spot jest nieregulowany, muszą istnieć znaczące, regulowane rynki instrumentów pochodnych powiązane z aktywami bazowymi, z którymi Giełda może wejść w umowę dotyczącą podziału nadzoru. “Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here