Naga MarketsSECAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła propozycję wyrażenia zgody na powstanie funduszu giełdowego opartego na bitcoinie (BTC). Na ETF jeszcze więc poczekamy.

W ogłoszeniu z 9 października Komisja stwierdziła, że ​​zgłoszenie dot. powstania ETF, które otrzymała od Bitwise Asset Management i NYSE Arca nie spełnia niezbędnych wymagań.

SEC: ETF mówimy “nie”

W szczególności organ regulacyjny stwierdził, że wnioskodawcy nie spełnili niezbędnych wymogów dotyczących wyeliminowania możliwej manipulacji na rynku i innej nielegalnej działalności. SEC napisał:

„Komisja odrzuca proponowaną zmianę przepisów, ponieważ, jak omówiono poniżej, NYSE Arcahas nie wywiązało się ze swoich obowiązków wynikających z ustawy o giełdach, a zasady postępowania Komisji stanowią dowód, że są zgodne z wymogami określonymi w sekcji 6 lit. b) ustawy o giełdach (5) ), a w szczególności chodzi o wymóg, aby zasady krajowej giełdy papierów wartościowych były zaprojektowane w taki sposób, aby zapobiegały nieuczciwym i manipulacyjnym działaniom i praktykom.”

Bitcoinowy ETF „bliżej niż kiedykolwiek?”

Dzisiejsza decyzja SEC wydaje się być sprzeczna z ostatnimi komentarzami Matta Hougana, dyrektora zarządzającego i globalnego szefa badań w Bitwise, który 7 października w CNBC powiedział:

„Jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek wcześniej uzyskani bitcoinowego ETF. ”

Hougan był optymistycznie nastawiony do szansy swojej firmy na zatwierdzenie gruntu prawnego pod ETF. Zauważył znaczny wzrost, który nastąpił w przestrzeni kryptograficznej w ostatnich latach, stwierdzając:

„Dwa lata temu na rynku bitcoina nie było regulowanych, ubezpieczonych powierników. Dzisiaj istnieją wielkie nazwy, takie jak Fidelity i CoinBase [z] setkami milionów dolarów z ubezpieczeń takich jak Lloyd’s of London”.

Odrzucenie propozycji Bitwise następuje jednak też po serii dziwnych opóźnień i próśb ze strony SEC. W sierpniu regulator przełożył decyzję w sprawie wniosku – wraz z dwoma innymi aplikacjami dot. ETF – do 13 października.

Bitwise początkowo złożył wniosek o zmianę przepisów prawnych w styczniu br. Czy to oznacza, że bitcoinowe ETF ostatecznie nie powstaną? Nie, ale jest to dowodem na to, że jeszcze długo na nie poczekamy….Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here