Naga MarketsSEC: Od 2013 roku firmy kryptowalutowe zapłaciły 1,7 mld dol. w karach i grzywnachKomisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) była jednym z głównych egzekutorów regulacyjnych dla projektów kryptowalutowych w ciągu ostatnich siedmiu lat, co zaowocowało 1,77 miliarda dolarów w nałożonych karach.

  • Ponad połowa działań egzekucyjnych dotyczyła ICO, które stały się popularne w 2017 i 2018 roku
  • SEC przy ocenie projektów kryptowalutowych stosuje tak zwany test Doweya, który służy instytucji od ponad 80 lat

SEC podjęła 75 działań i nałożyła 1,7 mld dol. kar

Według raportu opublikowanego przez Cornerstone Research, SEC podjęła 75 działań egzekucyjnych przeciwko firmom kryptowalutowym i osobom fizycznym od 1 lipca 2013 r. do 31 grudnia 2020 r., głównie w związku z zarzutami oszustwa lub niezarejestrowanych ofert papierów wartościowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiele z tych pozwów zostało wniesionych do amerykańskich sądów okręgowych, w tym w Nowym Jorku, podczas gdy inne zostały rozwiązane w ramach komisji jako postępowania administracyjne. Oba typy postępowań często kończyły się karami finansowymi.

– W ciągu ostatnich siedmiu lat SEC ugruntował swoją pozycję jako jeden z głównych regulatorów pilnujących przestrzeni kryptowalutowej. Do marca tego roku SEC rozstrzygnął ponad 70% działań egzekucyjnych na ponad 1,77 miliarda dolarów w łącznych karach pieniężnych – powiedziała Simona Mola, autorka raportu.

Spośród 75 działań egzekucyjnych, SEC rozstrzygnęła 43 sprawy w drodze postępowania sądowego, a 32 w drodze postępowania administracyjnego. Ponadto organ regulacyjny wydał 19 nakazów zawieszenia obrotu w tym samym siedmioletnim okresie, z czego 11 z nich SEC wydał od drugiego kwartału 2017 roku do pierwszego kwartału 2018 roku – podczas boomu na ICO.

Oprócz nakazów zawieszenia, raport stwierdza, że ponad połowa działań egzekucyjnych – 39 przypadków – dotyczących domniemanych niezarejestrowanych ofert papierów wartościowych koncentrowała się na ICO. Od lat 40. XX wieku SEC stosuje test Howeya, aby określić, czy niektóre aktywa kwalifikują się jako “kontrakty inwestycyjne” i są uznawane za papiery wartościowe. Wielu uważa raport SEC z 2017 – w którym stwierdził, że aktywa cyfrowe mogą spełniać ten standard – za jeden z najbardziej znaczących momentów dla regulacji kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych.

Wiceprezes Cornerstone Research Abe Chernin powiedział, że zmieniający się krajobraz w przestrzeni kryptowalutowej, a także administracja Bidena mogą doprowadzić do mniejszej liczby przypadków domniemanych oszustw, a zamiast tego zapewnić jasność w ramach regulacyjnych dla kryptowalut. W kwietniu ustawodawcy potwierdzili zaprzysiężenie Gary’ego Genslera na nowego przewodniczącego SEC, a Janet Yellen przyjęła rolę sekretarza skarbu.

– ICO były częstym celem działań egzekucyjnych SEC, ale może się to zmienić, ponieważ emitenci badają inne potencjalne źródła finansowania. Podczas gdy SEC będzie nadal koncentrować się na oszustwach, istnieje coraz większe oczekiwanie, że nowa administracja opracuje bardziej przejrzyste podejście regulacyjne i będzie dążyć do większej koordynacji międzyagencyjnej, aby wspierać innowacje na rynkach kryptowalutowych – komentuje Chernin.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here