Naga Markets

SEC "nie ma podstaw" do zatwierdzania ETF na bitcoin futures i odrzucania bitcoin funduszy spot - uważa GrayscaleGrayscale Investments odpowiedział ogniem na niedawne odrzucenie przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosku o uruchomienie ETF bazującego na cenach spot bitcoina (BTC). List do sekretarza SEC unaocznia rozbieżności w odrzuceniu bitcoinowych ETF bazujących na cenach spot oraz akceptacji takich samych funduszy oparty o kontrakty futures.

SEC działa bezpodstawnie, uważa Grayscale

Operator Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) wystosował 29 listopada list do sekretarz SEC, Vanessy Countryman. Argumentuje w nim, że SEC niesłusznie odrzuca ETF-y śledzące ceny spot BTC, odkąd komisja zatwierdziła trzy ETF-y bazujące na kontraktach terminowych (VanEck, Valkyrie i ProShares).Grayscale twierdzi, że SEC „nie ma podstaw, by uważać, że inwestowanie na rynku instrumentów pochodnych dla aktywów jest akceptowalne dla inwestorów, podczas gdy inwestowanie w sam składnik aktywów już nie”.

Twierdzi, że SEC naruszyła ustawę Administrative Protections Act (APA), nie traktując dwóch produktów bitcoin ETF w ten sam sposób.

Bitcoin futures ETF pozwala traderom spekulować na temat przyszłej ceny Bitcoina (BTC) za pomocą instrumentów pochodnych. Z kolei bitcoin spot ETF umożliwiłby traderom handel po aktualnej cenie aktywów, funkcjonują podobnie do posiadania bazowego składnika aktywów.

SEC odrzuciła 12 listopada wniosek VanEck powołują się na niezgodność z wymogami ustawy o giełdzie papierów wartościowych z 1934 r. (Exchange Act).

Grayscale nie zgadza się z tymi podstawami do odrzucenia.

— Uważamy, że to uzasadnienie nie uwzględniało w wystarczającym stopniu istotnych zmian regulacyjnych i konkurencyjnych od 2017 r., kiedy Komisja po raz pierwszy rozpatrzyła i odrzuciła wniosek krajowej giełdy papierów wartościowych o notowanie i handel akcjami spot Bitcoin ETP – argumentuje Grayscale.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zdaniem Grayscale, poprzez zatwierdzenie bitcoin futures ETF, ​​SEC pozwoliła wnioskodawcom ominąć wymagania sekcji 6(5)(b) ustawy o giełdzie, do których muszą się stosować wnioskodawcy bitcoin spot ETF.

Sekcja 6(5)(b) ma na celu „ochronę inwestorów i interesu publicznego” poprzez zapobieganie oszustwom i manipulacjom na rynku, jednocześnie uniemożliwiając „nieuczciwą dyskryminację między klientami, emitentami, brokerami lub dealerami”.

Grayscale wystosowała lista nieprzypadkowo. Firma złożyła bowiem do SEC wniosek o uruchomienie bitcoin spot ETF. Decyzja w tej sprawie ma zostać wydana do 24 grudnia br. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here