Naga MarketsAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) głosowała 18 kwietnia za zaproponowaniem pakietu przepisów i interpretacji mających na celu poprawę jakości i przejrzystości relacji inwestorów detalicznych z doradcami inwestycyjnymi i pośrednikami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do różnego rodzaju relacji doradczych i produktów inwestycyjnych.


„Zgodnie z proponowanym rozporządzeniem w sprawie najlepszego zabezpieczenia praw traderów, makler-dealer byłby zobowiązany do działania w najlepszym interesie klienta detalicznego przy wydawaniu rekomendacji dotyczących transakcji na papierach wartościowych lub strategii inwestycyjnej związanej z papierami wartościowymi dla klienta detalicznego.  Rozporządzenie w sprawie najlepszego interesu ma na celu wyjaśnienie, że broker-dealer nie może przedkładać swoich interesów finansowych nad interesy klienta detalicznego przy wydawaniu zaleceń” – czytamy w oświadczeniu SEC.

Poza proponowanymi w rozporządzeniu zmianami w sprawie najlepszego zabezpieczenia interesów, Komisja zaproponowała interpretację mającą na celu potwierdzenie, a w niektórych przypadkach wyjaśnienie poglądów Komisji na temat obowiązku powierniczego, jaki doradcy inwestycyjni są winni swoim klientom.  Doradcy inwestycyjni i ich klienci, podkreślając zasady dotyczące obowiązku powierniczego, mieliby większą jasność co do obowiązków prawnych doradców.

Zobacz również: Amerykański KNF: Kryptowaluty to „Wilk z Wall Street na Sterydach”

Następnie Komisja zaproponowała, aby pomóc w rozwiązaniu problemu dezorientacji inwestorów w zakresie charakteru ich relacji z osobami zawodowo zajmującymi się inwestycjami poprzez nowy dokument ujawniający w formie skróconej – streszczenie relacji z klientem lub podsumowanie relacji z klientem. Formularz KSR zapewniłby inwestorom indywidualnym proste, zrozumiałe informacje na temat charakteru ich relacji z profesjonalistami w dziedzinie inwestycji i uzupełniłby inne bardziej szczegółowe informacje.

Wreszcie, Komisja zaproponowała ograniczenie niektórym dealerom maklerskim i ich odpowiednikom w dziedzinie finansów możliwości używania terminów “doradca” jako części ich imienia i nazwiska lub tytułu w odniesieniu do inwestorów detalicznych.  Doradcy inwestycyjni i pośrednicy handlowi musieliby również ujawnić swój status rejestracji w Komisji w niektórych komunikatach dla inwestorów.

Ogólnie rzecz biorąc, proponowane przepisy i interpretacje zwiększyłyby ochronę inwestorów poprzez zastosowanie spójnych zasad w odniesieniu do doradców inwestycyjnych i pośredników w obrocie papierami wartościowymi: zapewnienie jasnych ujawnień informacji, zachowanie należytej staranności oraz rozwiązywanie konfliktów interesów. Szczegółowe obowiązki doradców inwestycyjnych i maklerów-dealerów byłyby jednak dostosowane do różnic w rodzajach oferowanych przez nich relacji doradczych.

Przewodniczący SEC Jay Clayton stwierdził: “Niestrudzona praca zespołu SEC udowodniła mi, że możemy zwiększyć ochronę inwestorów i jakość usług inwestycyjnych poprzez lepsze zrozumienie traderów i wzmocnienie wymaganych standardów postępowania. Co ważne, uważam, że możemy osiągnąć te cele, jednocześnie zachowując dostęp inwestorów do szerokiej gamy produktów i usług po rozsądnych kosztach. Pakiet zasad i wytycznych zaproponowany dziś przez Komisję stanowi ważny krok w kierunku osiągnięcia tych celów w imieniu naszych głównych inwestorów”.

Termin do zgłaszania uwag pozostaje otwarty przez 90 dni od daty publikacji dokumentów w Rejestrze Federalnym. Podsumowanie otwartego posiedzenia SEC dostępne jest pod linkiem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here