Naga MarketsSEC chce regulacji kryptowalut. Szef agencji twierdzi, że inaczej "ucierpi wielu ludzi"Bitcoin znalazł się pod czarnymi chmurami po informacji o tym, że Ludowy Bank Chin uznaje cyfrowe kryptowaluty za nielegalne. W podobnym tonie, ale bez podłoża prawnego, wypowiada się szef amerykańskiej agencji regulacyjnej Securities and Exchange Commission (SEC), Gary Gensler. W poniedziałek stwierdził on, że „ludzie ucierpią” jeśli rynki kryptowalutowe będą nadał mogły działać bez nadzoru regulatorów.

SEC przymierza się do regulacji kryptowalut

Gary Gensler, szef SEC, nie ustępuje w głoszeniu swojej negatywnej opinii na temat kryptowalut, a w poniedziałek podkreślił, że uważa siebie za „neutralnego technologicznie” wobec rozwoju, jaki obecnie przekształca rynki finansowe i to jak wyglądają papiery wartościowe.Gensler podkreślił, że jego podejście nie jest neutralne wobec zapewniania inwestorom pełnego i uczciwego zabezpieczenia przed zagrożeniami czyhającymi przy inwestowaniu w nowe produkty takie jak np. kryptowaluty.

Na pytanie o to, czy uważa, że regulacje rynku kryptowalutowego będą oznaczać koniec bitcoina lub pewnego rodzaju niebezpieczeństwo wobec możliwości przetrwania sektora krypto, szef SEC odpowiedział uspokajająco. Jego zdaniem, rola agencji regulacyjnej jest podobna do tej sędziego sportowego, a na SEC ciąży odpowiedzialność powierzona przez Amerykanów.

Plus500

Szef SEC podkreślił, że od sektora kryptowalutowego wymagane jest przestrzeganie zasad związanych m.in. z prawem podatkowym czy uczciwym gospodarowaniem pieniędzmi.

To nie skończy się dobrze, jeśli ten rynek (kryptowalutowy, przyp. red.) zostanie poza przestrzenią regulacyjną. – podkreślił Gary Gensler, szef SEC.

Sądzenie, że branża, która zwiększyła swój rozmiar 10-krotnie w ciągu 18 miesięcy i to nie tylko pod względem wartości aktywów, ale także rozmiaru zadłużenia i innych wskaźników, zostanie poza zasięgiem wytycznych regulacyjnych i poradzi sobie dobrze… Będziemy mieli do czynienia z problemem, a mnóstwo ludzi ucierpi. – dodał.

Jednak Gensler twierdzi, że niektóre instytucje chciałyby zostać poddane regulacjom.

invest

Często, tak naprawdę, instytucje chcą być regulowane, ponieważ to tworzy bariery wejścia. Zwykle nie dzieje się tak na początkowym etapie. Jednak później, to często obecne na rynku podmioty chcą stworzenia barier wejścia i korzystają z powstałej renty ekonomicznej. – zauważył Gary Gensler.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here