Naga Markets
SEC chce na nowo przyjrzeć się Ethereum. Powodem zyski od Stakingu
Przewodniczący SEC Gary Gensler.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nieustannie przygląda się rynkowi kryptowalut, a po ostatniej aktualizacji sieci Ethereum, przewodniczący komisji Gary Gensler ponownie zwrócił uwagę na ETH. Stwierdził on, że staking ETH wygląda bardzo podobnie do odwróconego systemu pożyczkowego, w którym użytkownicy pożyczają swoje monety w zamian za nagrody. To kolejna próba zakwalifikowania kryptowalut jako papierów wartościowych, z których znany jest Gensler.

Ethereum może ponownie trafić pod lupę SEC

SEC bacznie przygląda się szybko zmieniającym się trendom. Teraz, kiedy podstawowym sposobem zarabiania na ETH stanie się staking, a górnictwo odeszło w niepamięć, przewodniczący SEC Gary Gensler zwiększa swój wysiłek, aby uregulować sytuacje kryptowalut.Odpowiadając na pytania reporterów po Senackiej Komisji Bankowej w dniu 15 września, przewodniczący SEC Gary Gensler stwierdził, że kryptowaluty i pośrednicy, którzy pozwalają na staking, spełniają test howey’a i powinni przestrzegać prawa dotyczącego papierów wartościowych,

Według testu Howey’a transakcja może zostać nazwana umową inwestycyjną, jeśli spełni następujące kryteria: inwestowane są środki (nie tylko w formie pieniężnej), inwestycja znajduje się we wspólnym przedsiębiorstwie, oczekuje się zysków oraz starań ze strony emitenta lub podmiotu trzeciego, bez zaangażowania inwestora.

– Zgodnie z testem Howeya staking ETH pozwala wypracować zyski w oparciu o wysiłki innych, bez zaangażowania inwestorów – powiedział Gensler.

Szef SEC dodał, że usługi stakingu niewiele różnią się od udzielania pożyczek.

To duża zmiana w nastawieniu instytucji, która wcześniej postrzegała ETH jak towar, a nie papier wartościowy. Niewkluczone, że kryptowalutę może czekać batalia prawna na wzór XRP, aktywa, które walczy z SEC przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here