Naga Marketsklucze i breloczek etfNiepewność regulacyjna może być przyczyną kolejnych opóźnień w zatwierdzaniu długo oczekiwanego funduszu inwestycyjnego typu ETF (Exchange Traded Fund) na BTC. Według Todda Rosenblutha, starszego dyrektora ds. badań funduszy ETF i funduszy inwestycyjnych w firmie badawczej CFRA, inwestorzy kryptowalutowi mogą dłużej czekać na produkt typu bitcoin futures exchange-traded.

SEC dba o konkurencyjność ETF-ów BTC

Przemawiając w programie CNBC „ETF Edge” 12 października Rosenbluth stwierdził, że podczas gdy produkt bitcoin futures prawdopodobnie będzie pierwszym kryptowalutowym ETF-em, który uzyska aprobatę, to jednak obecna niejasna sytuacja regulacyjna może spowodować dalsze opóźnienia w jego zatwierdzeniu.Badacz wskazał, iż obecnie istnieje ponad 20 produktów ETF opartych na aktywach krypto walutowych. Zasugerował on, że organy regulacyjne mogą czekać, aż wszystkie te produkty spełnią swoje cele, aby mogły zostać zatwierdzone w tym samym czasie, aby w ten sposób uniknąć „przewagi pierwszego wchodzącego na rynek”.

W rzeczywistości uważa on, że jest wysoce prawdopodobne, iż pojawienie się pierwszego ETF-u opartego na BTC zostanie przesunięte dopiero na 2022 r.

Dyrektor generalny Van Eck Associates, Jan van Eck, dodał, że głównym zmartwieniem dla SEC jest rozbieżność pomiędzy rzeczywistymi cenami bitcoina a ceną kontraktu futures. Dostrzega on bowiem, że w trakcie dynamicznego rajdu na notowaniach BTC, strategie futures mogą osiągać gorsze wyniki aż o 20 proc. w skali roku.

Mimo to, Eric Balchunas, starszy analityk Bloomberga ds. funduszy ETF, jest przekonany, że istnieje 75% szans na zatwierdzenie ETF jeszcze w tym miesiącu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje allegro | kurs korony islandzkiej wykres | notowania 11bit | dax akcje | kurs akcji eurocash | akcje orlen | pekao kurs akcji | lotos giełda |

investChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułFamur wybrał się na nowe roczne maksima. Analiza techniczna notowań spółki
Następny artykułAtal przekazał nabywcom 740 lokali w III kw. 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here