Naga MarketsSEC blokuje ICO Blockvest z powodu fałszywych oświadczeńAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zgodnie z nakazem sądowym ma w trybie pilnym zatrzymać finansowanie w ramach ICO firmy, która niezgodnie z prawda podawała, że ​​posiada zgodę Komisji na zbiórkę.


Zgodnie z pozwem, która został złożony 3 października, Blockvest LLC i jej założyciel – Reginald Buddy Ringgold, III, znany także jako Rasool Abdul Rahim El – przekazywali potencjalnym inwestorom ICO informacje jakoby firma “zarejestrowała się” w SEC i została
“zatwierdzona” przez agencję oraz innych regulatorów. Zarówno to, jak i inne oświadczenia Blockvest LLC, były niezgodne z prawdą.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Blockvest i Ringgold twierdzą, że ich ICO zostało “zarejestrowane” i “zatwierdzone “przez SEC oraz inne organy nadzorum, co więcej, posunęli się do użycia pieczęci SEC w celu promowania swojej oferty. Nic z tego nie jest prawdą: SEC nie zatwierdził, ani w żaden inny  sposób nie autoryzował pozwanych, ich podmiotów oraz ich ICO. Oskarżeni twierdzą również, że są “partnerem” z dokonanym “audytem przez” Deloitte Touche Tohmatsu Limited (“Deloitte”) – co również jest nieprawdą.” – czytamy w pozwie.

Fałszywy regulator

Jakby tego było mało, Ringgold stworzył fikcyjną agencję regulacyjną “Blockchain Exchange Commission,”, której logo ściśle odzwierciedla logo SEC i nawiązuje do oficjalnej strony internetowej agencji rządowej.

“Zarzucamy, że ICO używa zarówno pieczęci SEC, jak i stworzonego przez siebie, fikcyjnego organu regulacyjnego, by przekonać inwestorów, iż zbiórka w ramach ICO została zatwierdzona przez regulatorów” – oświadczył Robert A. Cohen, szef działu w SEC.  “SEC nie zatwierdza produktów inwestycyjnych, a inwestorzy powinni być bardzo sceptycznie nastawieni do wszelkich twierdzeń sugerujących, że jest inaczej” – dodał.

Zobacz też: Losy Bitcoina zależą od SEC

SEC stwierdził, że gdyby nie udało się uzyskać sądowego nakazu wstrzymania ICO z Blockvest, ​​Ringgold prawdopodobnie pojawiłby się na konferencji ICO w Los Angeles, na której nadal sprzedawałby tokeny swojej kryptowaluty przy wsparciu oszukańczych praktyk.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here