Naga Markets

commodore 64Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stale stara się sprawować jak największy nadzór nad sektorem kryptowalut. Tym razem komisarze Gary’ego Genslera wysłali zawiadomienie do firmy Marathon Digital, giganta z branży miningu Bitcoina. Gdzie tym razem SEC doszukał się handlu niezarejestrowanymi papierami wartościowymi?

Marathon Digital ponownie pod lupą SEC

Jeden z liderów na rynku wydobycia Bitcoina – Marathon Digital Holdings – w opublikowanym 10 maja raporcie kwartalnym poinformował, że równo miesiąc wcześniej otrzymał wezwanie od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).Organ nadzorczy wziął pod lupę sprawę utworzonego obiektu w miejscowości Hardin w amerykańskim stanie Montana. Jak przekazała firma, SEC sonduje ”przeprowadzone transakcje z powiązanymi podmiotami”, które odbyły się w czasie powstawania centrum danych. Marathon jednak nie wydaje się zbyt zlęknione w wyniku otrzymanego wezwania sądowego i wyraża chęć współpracy z regulatorem.

Rozumiemy, że SEC może badać, czy mogły wystąpić jakiekolwiek naruszenia federalnego prawa dotyczącego papierów wartościowych. Współpracujemy z SEC – czytamy w opublikowanym raporcie.

To nie pierwszy raz, gdy Marathon znalazł się pod lupą SEC w kwestii otwartego obiektu. Pod koniec 2021 roku komisja wezwała firmę do przedstawienia wskazanych dokumentów i komunikatów w sprawie uruchomienia placówki.

Marathon rozpocznie mining BTC w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

W tym tygodniu Marathon Digital ogłosiło również partnerstwo z firmą Zero Two, która specjalizuje się w tworzeniu infrastruktury cyfrowych zasobów. Celem ich współpracy ma być stworzenia innowacyjnego ośrodka miningu Bitcoina na szerszą skalę w Abu Zabi.

Planowany obiekt ma obejmować dwie pule miningowe o łącznej mocy 250 megawatów. Firma zdaje sobie sprawę, że działania wydobywcze w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w normalnych warunkach pogodowych są niewykonalne, jednakże ”jej specjalne rozwiązania” mają zapewnić chłodzenie platform wydobywczych.

To ogłoszenie następuje dwa miesiące po informacji, że rząd Stanów Zjednoczonych planuje objąć podmioty zajmujące się miningiem pierwszej kryptowaluty wysokim podatkiem od kosztów energii elektrycznej.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.