Naga MarketsSEC oskarża dwóch brokerów o nieuczciwy proceder
SEC oskarża dwóch brokerów o nieuczciwy proceder

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała, że nałożyła grzywnę na dwóch nowojorskich brokerów, którzy w oszukańcy sposób wykorzystywali strategię tradingową in-and-out, aby wygenerować ogromne prowizje ze środków powierzonych przez klientów.


Czy wiesz że…

Te artykuły również Cię zainteresują
In-and-out to strategia handlowa polegająca na zakupie i natychmiastowej sprzedaży pojedynczego papieru wartościowego lub waluty wielokrotnie w krótkim okresie czasu. System można stosować w ramach jednej sesji, lub też w dłuższym okresie. Jest to podejście silnie spekulacyjne i bardzo ryzykowne, w przypadku którego zarobek bazuje na krótkoterminowych zmianach ceny.

Jak twierdzi SEC, Gregory T. Dean oraz Donald J. Fowler nie byli w stanie zagwarantować swoim klientom, że opisywana powyżej strategia inwestycyjna zapewnić chociaż minimalny zysk. System, który stosowali na ogół dotyczył sprzedaży papierów wartościowych w ciągu tygodnia lub dwóch i pobierania od klientów prowizji z każdej realizowanej transakcji. W efekcie miało to spowodować znaczne straty w przypadku 27 klientów.

„Sprawa jest kolejnym rozdziałem w dążeniach SEC do powstrzymania maklerów stosujących bardzo ryzykowne strategie w imieniu swoich klientów, aby wzbogacić się ich kosztem. Zarzuty zawarte w najnowszej skardze bazują na wewnętrznym dochodzeniu przeprowadzonym w ramach kilkudziesięciu rachunków handlowych. Dane historyczne jasno pokazują, że jedynie brokerzy byli w stanie zarobić na tym dosyć ryzykownym systemie inwestycyjnym” – komentuje Andrew M. Calamari, dyrektor nowojorskiego biura SEC.

Komisja ostrzega: nie nabierajmy się na obietnice wysokich zysków

Wraz z informacją o nałożeniu kary na nieuczciwych traderów, SEC opublikowała również ostrzeżenie inwestorskie, mające przestrzec przed angażowaniem się w nadmierną ilość transakcji w krótkim czasie:

„Traderzy powinni być ostrożni, gdy powierzają komuś swoje środki w zarządzanie – szczególnie kiedy na rachunku pojawia się bardzo duża ilość częstych transakcji kupna/sprzedaży, oraz bardzo wysokie prowizje maklerskie. Jeżeli nie wiemy dlaczego transakcja miała miejsce lub dlaczego zapłaciliśmy od niej prowizję, powinniśmy poprosić brokera o wyjaśnienie” – twierdzi Lori J. Shock dowodząca biurem edukacji inwestorów.

SEC dodatkowo ubiega się o postępowanie karne w sprawie Deana oraz Fowlera – odpowiednie dokumenty zostały złożone w sądzie federalnym na Manhattanie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here