Naga MarketsAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła wczoraj (06.03.2018 r.), iż oskarżyła giełdę nowojorską (NYSE) oraz dwie powiązane z nią giełdy o wielokrotne naruszenia regulacji, włączając w to kilka zakłócających zdarzeń rynkowych.

Zarzuty zostały zebranie w rezultacie pięciu odrębnych dochodzeń i obejmują takż pierwsze w historii naruszenie rozporządzenia SCI. Komisja przyjęła regulację SCI w celu wzmocnienia infrastruktury technologicznej oraz uczciwości na rynku papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych

Giełdy NYSE naruszyły przepisy nowych regulacji związane z wymogiem ciągłości działania oraz przywróceniem normalnego funkcjonowania giełd po awarii. W ramach ugody, giełdy zgodziły się zapłacić karę 14 milionów dolarów.

Giełdy odgrywają ważną rolę w ochronie inwestorów” – oświadczyła Stephanie Avakian, wicedyrektor Departamentu Egzekwowania Przepisów SEC.
“Aby inwestorzy detaliczni mieli zaufanie do rynków, giełdy muszą przekazywać dokładne informacje i spełniać wymogi prawne, w tym być przygotowane na nieoczekiwane zakłócenia na rynku.” – dodała Avakian


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJak rozpoznać dobrego pin bara? – Nial Fuller
Następny artykułBlok po 22 – 7 marca 2018: GBP/CHF, AUD/CHF
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here