Naga MarketsWczorajsze posiedzenie Fedu nie zaskoczyło rynków i stopy pozostały na niezmienionym poziomie. Stratedzy z SEB przygotowali w związku z tym rekomendację dla dolarowego indeksu, pary EUR/USD oraz dla USD/JPY. Zapraszam do zapoznania się z ich poglądem


Indeks dolara amerykańskiego: powinien rozpocząć odzyskiwanie strat

Spadek jaki został wywołany przez wczorajsze posiedzenie FOMC zdaje się zatrzymywać i sytuacja powinna się wkrótce stabilizować.  Prawdopodobieństwo podniesienia stóp procentowych rynek oceniał na 30% co oznacza, iż czynnik zaskoczenia powinien nie być problemem dla dolara. Obszar między 94.50 – 93.90 (połowa świecy z 26 sierpnia, równość odcinków c=a oraz banda 233-dniowej średniej kroczące) powinien zapewnić mocne wsparcie i prawdopodobnie zobaczymy go jako podstawę do nowych wzrostów w obrębie obszaru.

efx01

 

EUR/USD: alternatywny target aktywowany

Przejście przez opór 1.1373 zmusiło nas, by dokonać małej zmiany w strukturze fali sierpniowej korekty. Zamiast wypełnienia korekty na poziomie 1.1373 wydłużyło reakcję i nowy punkt, który może być jej celem znajduje się w zakresie obszaru 1.1476 – 1.1502. Tak więc w krótkim terminie szukamy zakupów w obszarze 1.1370/90, aby zrealizować zyski we wspomnianym wcześniej obszarze. Jednak spadek  poniżej środkowego punktu ciała wczorajszej świecy (1.1363) sprawi, że ta transakcje nie będzie już taka pewna.

efx02

USD/JPY: coś wkrótce nastąpi

Mijający miesiąc to ciągła konsolidacja, ale wkrótce musi nastąpić zdecydowane wyjście poza jej obszar. Sytuacje komplikują dodatkowo dwie różne możliwości opuszczenia obszaru trójkąta.  Może to być zarówno formacja niedźwiedzia podążająca za sierpniowymi spadkami (wybicie poziomu 118.60 byłoby przepustką do ruchu  w kierunku obszaru 114-112) lub może to być mała bycza konsolidacja w ruchu wzrostowym, który ma miejsce od ostatniego tygodnia sierpnia. Ta ostatnia alternatywa powinna skierować cenę w górę , nie mniej niż do poziomu 119.40. (trzeba mieć na uwadze wpływ niedźwiedzi).

efx03

 

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here