Naga Marketsseb_logo-300x225Jak patrzą na rynek analitycy z SEB Group? Poniżej przedstawiono analizy intraday na walorach, które zdaniem SEB stwarzają okazje do zajęcia pozycji.


EUR/USD – niewielka korekta przed kolejnym ruchem w dół

Wczorajsze odczyty makroekonomiczne skutkowały zejściem ceny w okolice ważnego poziomu wsparcia jakim jest 1.1000. Mierząc czwartkowy zakres na parze EUR/USD można wyznaczyć zniesienie 38.2 na poziomie 1.10355. Do tych okolic inwestorzy odreagowali  spadki. Rozpoczęcie sesji europejska charakteryzuje się powrotem sprzedających, zwłaszcza przed kolejnymi odczytami, tym razem na temat zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym. Na parze EUR/USD możliwe jest chwilowe odreagowanie spadków w postaci korekty do poziomu 1.1000, zwłaszcza że RSI jest już bardzo nisko. Analitycy SEB przewidują jednak, że dzisiejsze dane wzmocnią dolara i w konsekwencji pozostaniemy na EUR/USD w trendzie spadkowym. Prawdopodobny zasięg kolejnego impulsu spadkowego ma znajdować się w okolicach 1.0840.

Wykres EUR/USD w interwale M30.
Wykres EUR/USD w interwale M30.

EUR/JPY: Wybicie poziomu 132.00

Kolejne coraz niższe szczyty utrzymują niedźwiedzie nastawienie inwestorów na EUR/JPY. Po wczorajszym ataku podaży na poziom 132.15, dziś sprzedający sprowadzili cenę nie tylko do ważnego poziomu 132.00, ale już 25 pipsów niżej. Czy sprzedającym po dwóch dużych świecach podażowych starczy sił na zepchnięcie EUR/JPY jeszcze niżej? Patrząc na wykres, można zaryzykować stwierdzenie, że szykuje się korekta, zwłaszcza biorąc pod uwagę dywergencję jaka pojawiła się na wykresie oraz wskaźniku RSI.

Wykres godzinowy EUR/JPY. Przed otwarciem pozycji, warto zwrócić uwagę na dywergencję która pojawiła się pomiędzy wykresem, a wskaźnikiem RSI.
Wykres godzinowy EUR/JPY. Przed otwarciem pozycji, warto zwrócić uwagę na dywergencję która pojawiła się pomiędzy wykresem, a wskaźnikiem RSI.

USD/CAD – nastąpią dalsze wzrosty?

Aktualny setup zwiastuje kolejną falę wzrostów. Przewidywany przez SEB ruch powinien przebić poziom 1.2565 i podążać w stronę ostatnich szczytów. Dopiero po przebiciu poprzedniego szczytu oznaczonego (1) można otworzyć średnioterminową transakcję kupna. Biorąc pod uwagę przewidywania odnośnie nadchodzących danych makroekonomicznych z USA, kurs USD/CAD powinien kontynuować aktualny trend.

Wykres USD/CAD w interwale H4.
Wykres USD/CAD w interwale H4.

Więcej rekomendacji oraz pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here