Naga Markets893564_173455_SEBAssetOstatnie prognozy analityków Skandinaviska Enskilda Banken dotyczące sprzedanych domów na rynku wtórnym nie sprawdziły się – raport dość poważnie zaskoczył rynek, choć reakcja inwestorów była stłumiona. Dziś SEB próbuje odkupić winy i przewiduje wielkość zamówień na amerykańskie dobra trwałe.


Styczniowy raport dotyczący zamówień na dobra trwałe (durable goods orderss) wskazał spory wzrost tychże. Dowiedzieliśmy się wówczas, że amerykańskie przedsiębiorstwa zakupiły o 4,9% więcej aktywów trwałych niż w miesiącu poprzednim (w grudniu). To dobry wynik – komentują analitycy SEB.

Problem w tym, że te raporty są niezwykle zmienne – styczeń nie musi w cale oznaczać, że i w w lutym odnotowany zostanie wzrost zamówień. Wskaźnik zamówień ISM wskazuje na niewielki, ale stabilny wzrost zamówień związanych z eksportem. Patrząc jednak na historię odczytów i mając na uwadze wspomnianą już zmienność uważamy, że po tak dobrym miesiącu jakim był styczeń nie ma większych szans na to, aby i w lutym odnotowany został wzrost zamówień – zwraca uwagę bank. Prognoza SEB zakłada spory, 4 procentowy spadek zamówień na dobra trwałe w ujęciu miesięcznym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here