Naga Marketsseb logoAnalitycy Skandinaviska Enskilda Banken po raz kolejny próbują swoich sił w prognozowaniu ważnych odczytów makroekonomicznych. Biorąc po uwagę cztery ostatnie rekomendacje, można zacząć zastanawiać się, czy nie lepiej potraktować prognoz SEB jako dobrego antywskaźnika.


21 marca SEB opublikował prognozę dotyczącą wielkości sprzedaży domów na rynku pierwotnym. Zakładała on wzrost liczby sprzedanych domów do 5,45 mln co było wartością wyższą od konsensusu. W rzeczywistości, przyrost sprzedaży okazał się znacznie mniejszy.

Trzy dni później planowany był odczyt raportu dotyczącego zamówień na dobra trwałe w Stanach. Również i ta publikacja doczekała się swojej prognozy, która również okazała się błędna – spadek co prawda był (1,8%) jednak nijak miał się do przewidywań SEB na poziomie -4% m/m.

Ostatnią prognozą była ta dotycząca zmiany poziomu zatrudnienia ADP, która wskazywała na słabe 180 tysięcy, podczas gdy rzeczywisty raport wskazał na równe 200 tys.

Obecnie, analitycy banku prognozują, że dzisiejszy odczyt indeksu PMI dla usług wg ISM może ukształtować się na poziomie 54,2 – tuż nad rynkowym konsensusem zakładającym poziom 54,0. Wszystko przez nieoczekiwany spadek indeksu zatrudnienia poniżej 50 punktów w zeszłym miesiącu. Długoterminowe prognozy SEB zakładają jednak, że wartość wskaźników ISM w nadchodzących miesiącach ustabilizuje się powyżej granicznego poziomu 50 punktów.

Czy, biorąc pod uwagę wspomniane wcześniej rekomendacje, warto zaufać SEB w tym przypadku? EUR/USD ponownie wkracza w fazę konsolidacji:

EURUSDH4Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSDJPY przebicie istotnego wsparcia
Następny artykułNZD/USD – zmierza do wsparcia?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here