Naga MarketsKurs euro w górę, a dolar w dół do końca roku - prognozuje SEBNajnowsze prognozy szwedzkiego banku SEB na koniec obecnego roku zakładają umocnienie kursu euro, ale nie do wszystkich walut. Mocniejszy ma być m.in. polski złoty oraz japoński jen. Z kolei dolar ma się osłabiać wobec walut Antypodów, jena czy dolara kanadyjskiego.

  • SEB w mijającym tygodniu zaktualizował swoje prognozy
  • Najnowsze szacunki wskazują na umocnienie euro
  • Dolar ma natomiast być tańszy do końca roku

Kurs euro w górę, prognozuje SEB

Notowania euro w relacji do dolara amerykańskiego mogą wzrosnąć na koniec obecnego roku do poziomu 1,23. Nieco wyżej według SEB kurs EUR/USD może się znaleźć we wrześniu, gdzie prognoza zakłada poziom 1,24.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank podzielił się także swoją opinią w jeszcze dłuższym terminie, gdzie na marze 2022 roku szacuje spadek Eurodolara do poziomu 1,22.

Kurs euro w relacji do franka oscyluje obecnie w okolicach 1,11. SEB oczekuje, że na tym poziomie zakończy również 2021 r. Oczekiwania wskazują na nieznaczne umocnienie wspólnej waluty w przyszłym roku. Para walutowa EUR/CHF może w marcu osiągnąć poziom 1,12.

Polski złoty w oczach SEB ma szansę na umocnienie. Poziom wobec EUR na marzec br. wyznaczony przez bank wypada przy 4,50 zł. Rok później za 1 euro możemy już zapłacić 20 groszy mniej, SEB oczekuje bowiem spadku EUR/PLN do poziomu 4,30 zł.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Dolar ulegnie walutom z Antypodów, GBP oraz JPY

Już w tym miesiącu SEB prognozuje wzrost walut z Antypodów. Bank oczekuje, że kurs dolara australijskiego osiągnie poziom 0,79, a NZD/USD wróci do poziomu 0,73.

Na koniec roku para walutowa AUD/USD ma wzrosnąć o kolejne 300-pipsów, do poziomu 0,82. Z kolei kurs dolara nowozelandzkiego szacowany jest na 0,77, co daje 400-pipsowy wzrost od poziomu prognozy na obecny miesiąc.

Podobna sytuacja dotyczy funta szterlinga, gdzie prognozowany przez SEB poziom na ten miesiąc to 1,42. Natomiast na koniec roku GBP/USD może wzrosnąć do 1,46.

Na koniec, para walutowa USD/JPY. SEB wskazuje na prawdopodobieństwo stopniowych spadków o 100-pipsów w kolejnych kwartałach aż do osiągnięcia poziomu 99,00 na koniec obecnego roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotego | kurs usd online | kurs akcji pgnig | kurs jsw | wartość pln | euro notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here