Naga Marketsseb logo

Analitycy SEB odkupili swoje wcześniejsze błędne prognozy, tą ostatnią, z 5 lipca, kiedy poprawnie wskazali kierunek ISM (analitycy prognozowali wartości wyższe od konsensusu i faktycznie takie były). Dziś Skandinaviska Enskilda Banken AB publikuje prognozy dotyczące wielkości sprzedaży detalicznej. Czy ponownie okażą się prawidłowe?


Analitycy banku przyznają, że choć wskaźnik sprzedaży detalicznej w lutym był bardzo pozytywny, to jednak styczniowa rewizja wyników mocno nadwyrężyła pozytywny wydźwięk ostatnich danych.

Od tamtej pory prognozy dotyczące wzrostu wydatków konsumenckich mocno spadły, podobnie jak sprzedaż samochodów w Stanach.

Całości nie ratuje również spadek tempa wzrostu dochodów Amerykanów, jednak wciąż tania ropa naftowa powoduje, że wydźwięk tego spadku nie jest aż tak negatywny jak zdawać by się mogło. Zaufanie konsumentów wciąż jest na zadowalających poziomach, natomiast koszty kredytowania – nadal niskie.

W związku z tym SNB prognozuje wielkość sprzedaży detalicznej na poziomie 0,0% m/m natomiast wskaźnik retail control powinien wynieść 0,2% m/m. EUR/USD przełamuje opór w okolicy 1,1330 na fali słabnącego EUR:

EURUSDH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here