Naga Marketsseb logoWczorajsza publikacja minutek FOMC mocno wpłynęła na wartość dolara, który traci nawet w stosunku do funta szterlinga. Analitycy Skandinaviska Enskilda Banken pomimo zauważalnych wzrostów na GBP/USD namawiają do sprzedaży pary:


Ostatnie posiedzenie Bank of England, które miało miejsce 4 sierpnia okazało się być bardziej gołębie niż się tego spodziewaliśmy. Efektem tego, na parach powiązanych z funtem mogliśmy zaobserwować nową falę słabości – zauważają analitycy SEB.

Wciąż nie można być pewnym ostatecznego wpływu Brexitu na gospodarkę Wielkiej Brytanii. Dzisiejsze dane po raz kolejny pozytywnie zaskoczyły, jednak wciąż upłynęło zbyt mało czasu aby określić czy jest to trwała tendencja czy być może jedynie incydentalna niespodzianka.

Sprzedaj GBP/USD z niższym spreadem – porównaj ofertę FxPro

Należy również podkreślić, że w ciągu ostatniego roku GBP/USD spadło o ponad 18%, co powoduje, że wiele modeli wskazuje na spore niedowartościowanie funta. Mimo to, zdaniem analityków SEB ważniejsze od wskazań modeli są spływające dane z gospodarki oraz ich interpretacja przez rynek. Jak na razie bank pozostaje przy swoich wcześniejszych prognozach zakładających, że do końca czwartego kwartału 2016 roku GBP/USD znajdzie się w okolicach 1,27.

Być może nie jest to dobre miejsce do sprzedaży GBP/USD, jednak analitycy SEB są przekonani, że pod koniec tego roku "kabel" znajdzie się w okolicach czerwonej linii.
Być może nie jest to dobre miejsce do sprzedaży GBP/USD, jednak analitycy SEB są przekonani, że pod koniec tego roku “kabel” znajdzie się w okolicach czerwonej linii.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here