Naga Marketsseb-logoDziś o 16:00 poznamy drugą część raportu ISM – PMI w sektorze usług. Analitycy SEB prognozują, czego można się spodziewać po tej publikacji i czy powtórzy ona poniedziałkową niespodziankę.


Sektor usługowy, w przeciwieństwie do przemysłu radzi sobie w naszej ocenie znacznie lepiej. Dlatego prognozujemy, że dzisiejszy raport ISM non-manufacturing PMI powinien wskazać wzrost wobec poprzedniego odczytu do poziomu 54,7 punktów. Obecnie konsensus rynkowy znajduje się na poziomie jedynie 53,0 co stanowi spadek względem poprzednich 53,5 punktów.

Warto również pamiętać, że w obecnym kształcie gospodarki Stanów, to usługi generują większą część PKB niż sektor przemysłu dlatego dzisiejszy odczyt może zachwiać wartością USD w nieco większym stopniu niż poniedziałkowy.

USD/JPY konsoliduje w formacji trójkąta. Czy dzisiejsze ISM będą w stanie wyrwać wpłyną na wycenę pary?
USD/JPY konsoliduje w formacji trójkąta. Czy dzisiejsze ISM będą w stanie wyrwać wpłyną na wycenę pary?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOkazja do sprzedaży EUR/USD? Szybka analiza po najnowszych danych.
Następny artykułIndie oszałamiają rynek złota
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here