Naga Marketsseb logoAnalitycy Skandinaviska Enskilda Banken przyznają, że pierwszy kwartał roku jest zazwyczaj najsłabszym jeśli chodzi o tempo wzrostu PKB. Odnosi się to do większości gospodarek, w tym również amerykańskiej. Dziś o godzinie 14:30 poznamy kolejne szacunkowe wyliczenia dotyczące wzrostu gospodarczego mierzonego za pomocą PKB w Stanach w pierwszym kwartale 2016 roku. Czego możemy się spodziewać?


Rynek pracy w Stanach Zjednoczonych nadal jest w dobrej kondycji, jednak nie przełoży się to na wysoki wzrost PKB w stosunku do kwartału poprzedniego. Rozstrzał prognoz również jest spory, najwyższą wartość prezentuje konsensus Bloomberga na poziomie 0,7% podczas gdy modele Fed Atlanta wskazują na jedyne 0,3% zmiany w ujęciu kwartalnym – komentują analitycy banku.

Porównując te mierzenia z wcześniej opublikowanym wzrostem na poziomie 1,4% dostrzegamy widoczne spowolnienie. Zdaniem SEB nie powinno być ono tak drastyczne jak prognozuje Atlanta, jednak wątpliwym jest aby wyniosło aż 0,7% k/k. Należy wziąć pod uwagę wzrost wynagrodzeń w Stanach i wspomnianą wcześniej dobrą sytuację na tamtejszym rynku pracy.

Prognozując dzisiejszą publikację kolejnych szacunków PKB sądzimy, że wzrost wskaźnika w pierwszym kwartale wyniósł 0,5% w stosunku do kwartału poprzedniego. Realna konsumpcja na poziomie 1,7%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP/USD reaguje na opór
Następny artykułJP225 – pod dyktando sprzedających
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here